Filmy Rynek wydawniczy

Powieść Eleny Ferrante na Netfliksie

Od wczoraj 4 stycznia na Nefliksie można oglądać sześcioodcinkowy serial „Zakłamane życie dorosłych” – adaptację powieści o tym samym tytule autorstwa Eleny Ferrante (Genialna przyjaciółka).

Gdy jesteś mała, wszystko wydaje się duże. Gdy jesteś duża, wszystko wydaje się niczym. To cytat, który doskonale podsumowuje historię Giovanny – jej wyboistą drogę od dojrzewania, gdy każdy problem wydaje się nie do rozwiązania, do dorosłości. Po drodze Giovanna odkrywa rodzinne kłamstwa i różne oblicza Neapolu – czytamy w oficjalnym streszczeniu streamera. Powieść ukazała się na polskim rynku nakładem wydawnictwa Sonia Draga. W notce wydawniczej czytamy: Giovanna dorasta w szczęśliwym inteligenckim domu w Neapolu. Dziewczynka coraz bardziej zaczyna się interesować swoim pochodzeniem i krewnymi, z którymi rodzina nie utrzymuje kontaktu. Do tej pory tylko słyszała o istnieniu siostry ojca, Vittorii. Początkowo niechętni pomysłowi odnowienia relacji rodzice w końcu ulegają córce.

Serial reżyseruje Edoardo De Angelisa („Nierozłączne”), w głównej roli Giordana Marengo, partnerują jej m.in. Alessandro Preziosi („Piękna i bestia”), Pina Turco („Gomorra”) oraz Valeria Golino („Rain Man”).

(źródła: Netflix / Sonia Braga / zdj. Netflix)

Dodaj komentarz