Drukarnie Drukarnie cyfrowe Poligrafia

Pierwsza w Polsce maszyna Fujifilm Revoria Press PC 1120 w firmie Bluejet z Gdańska

To jedyna cyfrowa maszyna na rynku, która potrafi wydrukować piękne i równe aple – tak o pierwszym wdrożonym w Polsce urządzeniu Fujifilm Revoria Press PC 1120 mówi Piotr Kaczorowski, będący – wspólnie z bratem Pawłem – właścicielem firmy Bluejet, która zdecydowała się na zakup tej maszyny. Jak podaje Fujifilm, kolejne kontrakty na dostawę maszyn Revoria do drukarń z naszego kraju są finalizowane.


Bluejet to prężnie działająca, wysoce zautomatyzowana firma, posiadająca bogaty park maszynowy (w tym – jak podaje Piotr Kaczorowski – jako jedyna w Polsce firma poligraficzna mająca 3 roboty wspomagające jej pracę). Od lat stawia na nietuzinkowe rozwiązania, kompleksowość usług, innowacyjność i automatyzację oraz ekologię. Jak zapewniają jej właściciele, słowa „kreatywność, rzetelna obsługa, terminowość, wysoka jakość” mają tu od lat duże znaczenie. Zakład zatrudnia niemal 100 osób. Bluejet obsługuje swoich klientów kompleksowo – od pomysłu, poprzez jego realizację, na dostawie finalnego produktu kończąc i – jak zapewnia Piotr Kaczorowski – nie jest to obsługa standardowa.

Fujifilm Revoria Press PC 1120 umożliwia drukowanie dwustronne, w sześciu kolorach w jednym przebiegu: CMYK plus dwa dodatkowe (do wyboru spośród sześciu dostępnych kolorów specjalnych, w tym biały, srebrny i złoty). Innowacyjna, 10-bitowa głębia barw zastosowana w tym rozwiązaniu jest przewagą Fujifilm nad innymi producentami, oferującymi urządzenia bazujące na głębi 8-bitowej. Mówi Agnieszka Głowacka, Business Development Manager POD w firmie Fujifilm: 10-bitowa głębia daje możliwość odwzorowania ponad miliarda barw, co gwarantuje jakość na poziomie technologii offsetowej. Revoria zapewnia możliwość drukowania z prędkością do 120 A4 na minutę, niezależnie od podłoża, w tym także stosowanego przy unikalnych produktach końcowych, co otwiera przed użytkownikami tego urządzenia szerokie możliwości.

Agnieszka Głowacka podkreśla, że Revoria Press PC 1120 jest maszyną, będącą doskonałym uzupełnienie dla tradycyjnych technologii, Wszystko odbywa się tu sprawnie, z najwyższą jakością bez zacięć papieru czy opóźnień, co jest możliwe między innymi dzięki podciśnieniowemu podajnikowi do wydruków (również do wydruków bannerowych), który zapewnia sprawne pobieranie długich i trudnych podłoży niezależnie od ich gramatury. Drukowane na tej maszynie folie nie sklejają się w stosie, dzięki specjalnemu modułowi Static Eliminator.

Revoria to kolejne już urządzenie firmy Fujifilm, jakie pracuje w firmie Bluejet. Wcześniej firma zakupiła maszyny Inca Onset X3 HS, Inca Onset S20, Uvistar 5024 i Acuity LED 32R.

Maszyna Revoria wpisuje się w jeszcze jeden trend ważny w naszej działalności – mówi Piotr Kaczorowski. – Mam tu na myśli ekologię. Zastosowanie tego urządzenia w codziennej produkcji generuje nam znacznie mniejsze zużycie energii elektrycznej, niż miało to miejsce w przypadku poprzedniej maszyny. Co więcej – mniejsze są straty materiałowe, a tonery, jakie dostarcza nam Fujifilm są również bardziej przyjazne dla środowiska. Wszystko to ma dla nas ogromne znaczenie, bo ekologia jest ważna przy każdej naszej inwestycji. Nie tylko dla nas, ale także dla naszych klientów.

Przed firmą Bluejet kolejna inwestycja i – jak zapewnia Piotr Kaczorowski – ponownie będzie nią rozwiązanie marki Fujifilm – wielkoformatowa maszyna Acuity Ultra R2 5044. Jej instalacja odbędzie już wkrótce i jesteśmy przekonani, że będzie to kolejne doskonałe urządzenie w naszym parku sprzętowym – podsumowuje współwłaściciel firmy.

(info wg Poligraficzna Agencja Informacyjna, na zdjęciu Agnieszka Głowacka (Business Development Manager POD w firmie Fujifilm) oraz Piotr Kaczorowski (współwłaściciel firmy Bluejet)

Dodaj komentarz