Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

TOP 10 Ateneum – podsumowanie 2022 roku

Ateneum, największy polski dystrybutor książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych, przygotowało zestawienie TOP 10 najlepiej sprzedających się książek w 2022 roku.


Sławomir Żywczak, PR Manager Ateneum, komentuje Bestsellery Ateneum 2022:

Ubiegły rok rozpoczął się czarnym kwartałem – agresją Rosji na Ukrainę oraz raptownym wzrostem inflacji, które odcisnęły bardzo wyraźne piętno na sprzedaży książek w Polsce. Mimo trudnych realiów geopolitycznych, nieciekawej sytuacji gospodarczej w naszym kraju oraz wzrostu cen książek, spowodowanego w głównej mierze zwiększeniem kosztów druku, w kolejnych miesiącach obrót na rynku wydawniczym poszybował w górę, dzięki czemu rok 2022 zakończyliśmy na podobnym poziomie sprzedaży jak poprzedni.

Poprzedni rok można nazwać czasem evergreenów poradnikowych oraz ugruntowanych marek postaci uwielbianych przez dzieci, jak Pucio, Kicia Kocia czy Pink. Poza Empuzjonem autorstwa naszej noblistki oraz Opowieściami o tym, co w życiu ważne Marka Michalaka i Katarzyny Sadowskiej wśród Bestsellerów Ateneum 2022 nie pojawił się żaden nowy hit wydawniczy niebędący częścią serii z wyżej wymienionymi bohaterami młodych czytelników.

Bogaty ojciec, biedny ojciec, Wielki reset oraz Jesteś ważny, Pinku! to pozycje wydawnicze, które zdobyły już miano bestsellera Ateneum w poprzedniej edycji. Analizując tegoroczne TOP 10 Ateneum z podziałem na poszczególne miesiące, warto zauważyć, że w kategorii książki dla dorosłych najczęściej pojawiał się w zestawieniach tytuł Roberta T. Kiyosakiego, aż dziewięciokrotnie, a z serii dziecięcych – “Kicia Kocia”, dziesięć razy. Warto zatem mieć te pozycje stale dostępne na półkach księgarń i sklepów w 2023 roku.


2 thoughts on “TOP 10 Ateneum – podsumowanie 2022 roku

Dodaj komentarz