Konkursy Najlepsze książki/plebiscyty

Nagroda Wielkiego Kalibru 2023 – organizatorzy czekają na zgłoszenia

Do końca stycznia można zgłaszać książki do konkursu na Nagrodę Wielkiego Kalibru 2023. To jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych autorom najlepszych polskich powieści kryminalnych i sensacyjnych.


Aby zgłosić książkę do konkursu należy przesłać 7 egzemplarzy na adres:

EMG Ewa Mańkowska-Grin, Portal Kryminalny,
31-055 Kraków, ul. Miodowa 6/1
z dopiskiem: Nagroda Wielkiego Kalibru 2023

i jednocześnie wysłać informację na temat zgłaszanych tytułów (wydawca, autor i tytuł książki) na adres mailowy ewa.dabrowska@portalkryminalny.pl.

Uprawnieni do zgłaszania swoich książek są zarówno autorzy, jak i wydawcy. Zgłaszane książki muszą posiadać numer ISBN, być napisane w języku polskim i wydane po raz pierwszy w roku 2022 przez wydawcę mającego siedzibę na terenie Polski. Jeden wydawca może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa tytuły napisane przez jednego autora.

Ufundowana przez Prezydenta Miasta Wrocławia Nagroda Wielkiego Kalibru 2023 wynosi 25 tys. zł.

Laureata tegorocznej nagrody poznamy 3 czerwca 2023 roku w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2023. Oprócz nagrody głównej zostanie także przyznana nagroda czytelników. Szczegóły na jej temat organizatorzy podadzą do informacji po wyłonieniu finalistów.Organizatorem konkursu na najlepszą polską powieść kryminalną lub sensacyjną jest wydawnictwo EMG we współpracy z Biurem Promocji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Dodaj komentarz