Rynek wydawniczy

Prace polskich ilustratorek na Targach Książki Dziecięcej w Bolonii

Międzynarodowe jury Illustrators Exhibition 2023 spośród 4345 zgłoszeń z 91 krajów wybrało 80 ilustratorów z 27 krajów, których prace będą prezentowane podczas tegorocznych 60. Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej w Bolonii. Z Polski goście Targów zobaczą prace Gosi Herby i Marianny Oklejak.

Warto dodać, że tradycyjnie wybrane umieszczne będą w katalogu wystawy pt. „Illustrators Annual”. Zostanie on przetłumaczony na kilka języków i będzie dystrybuowany na całym świecie. Na okładce katalogu znajdzie się praca Suzy Lee, południowokoreańskiej ilustratorki, zwyciężczyni prestiżowej Nagrody im. Hansa Christiana Andersena 2022.

Targi Książki Dziecięcej w Bolonii są głęboko zaangażowane w budowanie mostów między krajami i kulturami, dążąc do celu, jakim jest promowanie wartościowej ilustracji i literatury dziecięcej oraz zapewnienie przestrzeni do dialogu i wymiany doświadczeń. Tym zasadom jesteśmy wierni już od 60 – napisali organizatorzy targów, ogłaszając listę artystów zakwalifikowanych na tegoroczną wystawę.

60. Międzynarodowe Targów Książki Dziecięcej w Bolonii odbędą się w dniach 6-9 marca 2023. Katalog „Illustrators Annual 2023” trafi do sprzedaży od 6 marca.
(info wg Instytut Książki)

Dodaj komentarz