Dotacje Rynek wydawniczy

Nabór wniosków o Stypendia Twórcze Miasta Krakowa 2023

Do 10 lutego do godziny 15:00 można nadsyłać wnioski o Stypendium Twórcze Miasta Krakowa. Rada Miasta Krakowa przeznaczyła na ten cel milion złotych, przyznanych zostanie 40 stypendiów w wysokości po 25 tys. złotych.

Wnioski przyjmowane są w dziewięciu dziedzinach: „film, intermedia i kultura cyfrowa”, „sztuki wizualne i street art”, „teatr i sztuki performatywne”, „taniec”, „muzyka”, „literatura”, „architektura i design”, „kultura ludowa, dziedzictwo materialne i opieka nad zabytkami”, a także „zarządzanie, edukacja i animacja kulturalna oraz wspieranie rozwoju kadr kultury”. O stypendium na realizację konkretnego projektu mogą więc ubiegać się artyści, animatorzy i managerowie kultury, a także osoby zajmujące się opieką nad zabytkami w Krakowie. Jedna osoba może złożyć jeden wniosek.

Stypendia przyznawane będą na realizację przedsięwzięcia w terminie od maja do grudnia 2023 roku.

Regulamin konkursu na stronie organizatora.


W ostatniej edycji konkursu wsparcie otrzymały między innymi książka Jakiś Odys i inne pisaniny Krzysztofa Lisowskiego, opracowanie i nagranie w formie audio współczesnej wersji krakowskich legend w formie ogólnodostępnej opowieści muzycznej Natalii Jarząbek, projekt „Muzeum z wózkiem. Informator dla opiekunów z dziećmi do lat trzech” Heleny Postawki-Lech.

Stypendia Twórcze Miasta Krakowa zostały ustanowione w 1994 r. przez Radę Miasta Krakowa, aby wspierać i promować krakowskich artystów oraz promotorów kultury. Stypendia ułatwiają szczególnie uzdolnionym osobom realizację autorskich projektów artystycznych oraz podjęcie dodatkowej, specjalistycznej edukacji artystycznej, studiów, stażu, doskonalenie umiejętności i zdolności twórczych. Stypendium pomaga rozwinąć warsztat twórczy bądź zrealizować wymarzony projekt.

(źródło krakow.pl, fot. Piotr Jakubowicz / Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK)

Dodaj komentarz