Konkursy Najlepsze książki/plebiscyty

Literacka Podróż Hestii – zaproszenie do udziału

To już trzecia edycja Literackiej Podróży Hestii – konkursu, który wyróżnia najciekawsze polskie książki dla dzieci i młodzieży, napisane z myślą o odbiorcach w wieku 10-15 lat.


Udział w konkursie Literacka Podróż Hestii mogą brać wydawnictwa i autorzy, którzy w roku 2022 wydali w języku polskim książki dla młodych czytelników i czytelniczek, w klasycznym rozumieniu literatury pięknej. Oprócz powieści, opowiadań, do konkursu można też zgłaszać powieści graficzne. Na zgłoszenia on-line, które należy kierować na adres: konkurs@literackapodrozhestii.pl, organizatorzy czekają do końca lutego br.

Czekamy na książki, których nie zapominasz od razu po zamknięciu okładki. Które poruszają bebechy, albo rozśmieszają. Albo takie, nad którymi chlipiesz w poduszkę. Książki pocieszycielskie lub/i szturchające twoją wrażliwość. Książki nieodkładalskie (czytasz duszkiem do końca). Książki w których rozpoznajesz siebie albo wchodzisz w cudze buty. Książki, od których rośniesz i mądrzejesz. Także powieści graficzne, w których obraz i słowo opowiadają wspólnie jakąś historię. I na koniec – książki nie popsute szpetną ilustracją ani marną edycją – tłumaczą prof. Michał Rusinek, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, oraz Joanna Olech, wspólnie zasiadający w konkursowej kapitule.

Nominacje do Nagrody zostaną ogłoszone w czerwcu, a tytuł zwycięskiej książki – we wrześniu 2023 r. Zwycięzca lub zwyciężczyni otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł.

Fundatorem Nagrody Literacka Podróż Hestii jest Grupa ERGO Hestia. Konkurs organizuje Fundacja Artystyczna Podróż Hestii w partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej. ERGO Hestia jest też Partnerem Strategicznym Nagrody im. Wisławy Szymborskiej – jednej z najważniejszych nagród literackich w Polsce.

Więcej o konkursie oraz regulamin znajdują się na stronie literackapodrozhestii.pl

(źródło: Literacka Podróż Hestii)


Dodaj komentarz