Konkursy Najlepsze książki/plebiscyty

O!Lśnienia 2023 – rusza głosowanie internautów

Ruszyło głosowanie w plebiscycie O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Nominacje dla artystów za 2022 r. zostały ogłoszone 3 lutego w programie Katarzyny Janowskiej „Rezerwacja” w Onecie.

Plebiscyt potrwa do północy 24 lutego. Zwycięzców poznamy 3 marca, podczas uroczystości wręczenia nagród w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie. Uroczystość będzie transmitowana na żywo w Onecie.

O wynikach zadecydują internauci, którzy do północy, 24 lutego, na stronie www.olsnienia.onet.pl mogą oddać głos w 7 kategoriach konkursowych: Film, Literatura, Sztuki Wizualne, Muzyka Popularna, Muzyka Klasyczna, Opera i Jazz, Teatr oraz Serial.

A oto nominowani w kategorii Literatura:

Sylwia Chutnik – Tyłem do kierunku jazdy
Wydawnictwo: Znak Literanova
Za literacką sagę o trzech pokoleniach kobiet z historią przemian politycznych i obyczajowych w tle. Opowieść o odkrywaniu różnych odcieni kobiecości, przybliżającą polskim czytelnikom realia queerowego doświadczenia.

Jarosław Kurski – Dziady i dybuki
Wydawnictwo: Agora
Za świetnie udokumentowany i napisany reportaż biograficzny o losach swojej polsko-żydowskiej rodziny, układający się w opowieść o splątanej i trudnej historii Polaków, Żydów i szerzej Polski.

Patryk Pufelski – Pawilon małych ssaków
Wydawnictwo: Karakter
Za dziennik, będący skuteczną i przekonującą próbą, znalezienia w przemocowym świecie nadziei i sensu. Książka pozytywna w przekazie, nowatorska w formie i jednocześnie przystępna.

Zagłosuj!

(źródło: organizator)

One thought on “O!Lśnienia 2023 – rusza głosowanie internautów

Dodaj komentarz