Spotkania literackie Wrocławski Dom Literatury

Wrocławski Dom Literatury zaprasza

Wrocławski Dom Liteartury zaprasza 19 lutego o 19.00 do klubu Proza na spotkanie z cyklu „Czytał Michał Nogaś (w Prozie)”, który WDL realizuje wspólnie z Radiem Nowy Świat. W tych spotkaniach można uczestniczyć na żywo, a przy okazji zobaczyć, jak robi się audycję radiową.


Tym razem gościem i rozmówcą Michała Nogasia będzie Mariusz Czubaj. Fani kryminału nie mogą tego przegapić, zwłaszcza że autor będzie opowiadał o swojej najnowszej, wydanej na początku tego roku, książce pt. Półmistrz (Wydawnictwo Znak).

Z zapowiedzi Półmistrza dowiadujemy się, że „w tej rozgrywce każdy zły ruch będzie śmiertelny”. A wszystko zacznie się w Gdyni, w przededniu drugiej wojny światowej, gdy polska reprezentacja wyruszy na olimpiadę szachową do Buenos Aires na pokładzie transatlantyku „Przyszłość”. Wkrótce na statku dojdzie do wyjątkowo brutalnej zbrodni, a w oczodole ofiary morderca umieści szachowy pion. Śledztwo w tej nietypowej sprawie prowadzić będzie tajemniczy pasażer, Edward Abramowski. I będzie mieć powody, aby przypuszczać, że za morderstwem kryje się coś więcej.

Wstęp wolny.

Mariusz Czubaj – dwukrotny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną (w 2009 i 2017 roku). Profesor antropologii na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Autor popularnych powieści kryminalnych przetłumaczonych m.in. na angielski, niemiecki, turecki, ukraiński i włoski. Saksofonista jazzowy i szachista.

Michał Nogaś – dziennikarz Gazety Wyborczej, w latach 2000–2016 związany z Programem III Polskiego Radia, a od 2020 z Radiem Nowy Świat. Twórca i gospodarz audycji „Czytał. Michał Nogaś w Radio Nowy Świat”. Autor książki Z niejednej półki, zbioru rozmów z pisarkami i pisarzami z całego świata.

Partnerem cyklu spotkań „Czytał Michał Nogaś (w Prozie)” jest Radio Nowy Świat.

19 lutego, godz. 19:00

Klub Proza, Przejście Garncarskie 2, 50-107 Wrocław

(źródło: WDL)

Dodaj komentarz