Poligrafia Technika

Hunkeler Innovationdays 2023: Canon zaprezentuje nową technologię

Canon weźmie udział w Hunkeler Innovationdays 2023 (27 lutego – 2 marca) w szwajcarskiej Lucernie. Na tym niezwykle istotnym spotkaniu branży poligraficznej przedstawiciele producenta pokażą, jak nowoczesne technologie i w pełni kompletne rozwiązania do druku mogą pomóc dostawcom usług druku w mierzeniu się z wyzwaniami współczesności.


Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana nowa technologia druku atramentowego Canon, stanowiąca odpowiedź na konieczność dostosowania produkcji do wymagań zrównoważonego rozwoju. Jak przekonują przedstawiciele firmy, szczególnie powinni się nią zainteresować przedstawiciele rynku druku komercyjnego, drukarze książek oraz firmy zajmujące się drukiem cyfrowym w obszarze marketingu.

Hasłem wiodącym prezentacji Canon będzie „Make It Future-proof”. Firma pokaże, jak dostawcy usług druku mogą adaptować swoje przedsiębiorstwa do zmieniających się warunków na rynku. Alternatywne modele biznesowe, innowacyjne technologie produkcji oraz elastyczność produkcji pomagają zdobywać nowe rynki, jednocześnie gwarantując produkcję zgodną z duchem zrównoważonego rozwoju.

Odwiedzający stoisko Canon w hali 2 będą mogli zobaczyć znaczący postęp technologiczny, jaki zaszedł od czasu ostatnich Hunkeler Innovationdays w 2019 roku. Producent zademonstruje trzy maszyny cyfrowe, na oczach widzów tworzące różnorodne aplikacje drukarskie. Będą to: rolowe urządzenie atramentowe Canon ProStream, arkuszowe urządzenie atramentowe Canon varioPRINT iX oraz tonerowe urządzenie arkuszowe Canon imagePRESS V1000. Goście będą mogli podziwiać także wybór najciekawszych aplikacji drukarskich wykonanych na pierwszej ze wspomnianych maszyn.

Jednak najważniejszym elementem prezentacji Canon będzie ogłoszenie ważnych nowości zarówno w segmencie urządzeń rolowych, jak i arkuszowych, a także oprogramowania ułatwiającego produkcję i procesy biznesowe. Wszystkie te premiery zagwarantują nabywcom doskonałą jakość druku na licznych podłożach, bez kompromisu w zakresie prędkości. To bezpośrednio przełoży się na możliwość czerpania jeszcze większych korzyści z przejścia na druk cyfrowy albo optymalizacji i szerszego wykorzystywania cyfrowego parku maszynowego.

Wszystkie pokazy druku na żywo będą poszerzone o prezentację oprogramowania do optymalizacji pracy z rodziny Canon PRISMA, które pozwala użytkownikom zautomatyzować większość zadań od etapu przygotowania plików po etap wykończenia wydruku. Eksperci Canon pokażą, jak oprogramowanie PRISMA, w połączeniu z innymi wykorzystywanymi w drukarniach systemami, pomaga zoptymalizować cały proces pracy z drukiem.

Jennifer Kolloczek, Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print, Canon Europe, mówi: – Odwiedzający nasze stoisko podczas Hunkeler Innovationdays 2023 będą mogli ponownie przekonać się o możliwościach maszyn atramentowych Canon. Nie możemy się doczekać prezentacji zarówno nowych maszyn inkjetowych, jak i pozostałych rozwiązań tworzonych zgodnie z oczekiwaniami klientów i pozwalających im uzyskać jeszcze więcej możliwości zwłaszcza w wymagającej dziedzinie grafik wielkoformatowych. Dzięki postępującej automatyzacji oraz wydajnym rozwiązaniom z dziedziny druku cyfrowego możemy wykorzystać potencjał wzrostu, jaki kryje się w zautomatyzowanej pracy z drukiem. Nasi przedstawiciele pokażą, jak, dzięki współpracy z Canon, mogą zyskać dostawcy i nabywcy usług druku. Naszym celem jest pomóc Klientom i Partnerom w osiąganiu sukcesów zarówno dziś, jak i w długoterminowej przyszłości.

Aby podkreślić ścisłą korelację pomiędzy technologią i rozwojem innowacyjnego biznesu, a także zaakcentować szerokie pole wykorzystania nowoczesnych urządzeń Canon, rozwiązania producenta będą wystawione na stoisku firmy Hunkeler oraz ośmiu innych partnerów Canon obecnych na Hunkeler Innovationdays 2023.

Więcej informacji
(info Higher Media)

Dodaj komentarz