Rynek wydawniczy Wydawnictwa

Nowe wydawnictwo komiksowe NAGLE!

A oto informacja, jaką otrzymaliśmy od powstałego właśnie nowego na polskim rynku wydawnictwie NAGLE!

NAGLE! to nowe wydawnictwo komiksowe tworzone przez pasjonatów gatunku, którzy komiksem w jego najróżniejszych odsłonach profesjonalnie zajmują się od lat. NAGLE! to komiks środka z najwyższej półki, z angażującą historią i atrakcyjną, ale nie przesłaniającą treści grafiką. Dopełnieniem oferty będą ciekawe eksperymenty i odrobinę klasyki od najlepszych twórców i wydawców z całego świata (Image Comics, Boom!Studio, Dark Horse Comics, Fantagraphics, Glenat, Dargaud). NAGLE! to również projekty premierowe tworzone przez nas we współpracy z renomowanymi artystami z Polski i zagranicy. Na rok 2023 mamy zaplanowane około 20 tytułów, w roku 2024 chcemy tę liczbę zwiększyć do 30.


NAGLE! tworzą:

  • Krzysztof Ostrowski – od ponad 25 lat zawodowo zajmuje się komiksem; animator, rysownik, wykładowca akademicki, frontman zespołu Cool Kids of Death. Przez ostatnie sześć lat jako dyrektor wydawniczy tworzył katalog wydawnictwa Non Stop Comics.
    Współzałożyciel / dyrektor wydawniczy NAGLE!
  • Bartosz Musiał – prawnik (specjalista z zakresu prawa autorskiego), menadżer, tłumacz. Przez ostatnie 6 lat współprowadził wydawnictwo Non Stop Comics.
    Współzałożyciel / dyrektor zarządzający NAGLE!
  • Adam Badowski – szef studia oraz członek zarządu CD PROJEKT, z którym związany jest od 2002 roku. Współodpowiedzialny za koncepcję i wizję artystyczną gier z serii “Wiedźmin”; reżyser gry Cyberpunk 2077.
    Współzałożyciel NAGLE!

Zapraszam do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

www.facebook.com/naglecomics

www.instagram.com/naglecomics

W piątek 10 lutego na naszych profilach ogłosiliśmy pierwsze zapowiedzi. Reakcje i ciepłe przyjęcie czytelników przerosły nasze oczekiwania!

Wśród ogłoszonych tytułów znalazły się m.in.:

Pierwszych premier należy spodziewać się 26 kwietnia br. Mamy nadzieję, że wydawane przez nas tytuły dostarczą czytelnikom wielu niepowtarzalnych wrażeń!

Bartosz Musiał
Współzałożyciel / Prezes Zarządu


NAGLE!
NAGLE Sp. z o.o.
ul. Adama Mickiewicza 29
40-085 Katowice
@: bm@naglecomics.pl | www.naglecomics.pl

Dodaj komentarz