Organizacje branżowe Targi Targi w Polsce

Polska Izba Książki o targach książki w Warszawie

Komunikat PIK

Szanowni Państwo,

Polska Izba Książki, samorząd gospodarczy branży wydawniczo-księgarskiej, z niepokojem śledzi tegoroczne zawirowania wokół targów książki w Warszawie. Plany nowej imprezy  targowej w terminie zbliżonym do tej znanej nam wszystkim od lat, raczej utrudniają, niż  wspierają dialog pomiędzy branżą, twórcami i odbiorcami literatury oraz osłabiają wizerunek tego sektora kultury.

Pamiętajmy, że działamy w okresie szczególnym. Wojna w Ukrainie dotyka nas wszystkich. W programie tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki (dawniej Warszawskie Targi Książki) planowane są niezwykle ważne wydarzenia o międzynarodowym charakterze skupione wokół Ukrainy – gościa honorowego targów. Sektor książki całego świata okazuje swoją solidarności w walce o demokrację i pokój. Jedność środowiska książki w Polsce nabiera w tym kontekście szczególnego znaczenia.  

Polska Izba Książki od trzydziestu lat swego istnienia wspiera rynek książki i angażuje się w działania związane z promocją czytania. Izba w szczególności patronuje inicjatywom, które od lat budują swoją markę, sprawnie organizując wydarzenia popularyzujące czytanie, osiągając szeroki zasięg. Wspieramy sprawdzonych, renomowanych organizatorów targów książki i festiwali literackich, jak w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Białymstoku, Opolu i w innych miejscach Polski. Na wielu z nich jesteśmy obecni i aktywni z własnymi inicjatywami.

Budujmy razem siłę sektora wydawniczego i księgarskiego.
Apelujemy o przemyślane inicjatywy gospodarcze.

Rada Polskiej Izby Książki

(info PIK)

One thought on “Polska Izba Książki o targach książki w Warszawie

Dodaj komentarz