Poligrafia poligrafia - różne

Technologia uszlachetnień 3D przyszłością poligrafii?

Wzbogacenie wrażeń konsumenta, zaawansowane projektowanie produktu czy sprzedaż produktu premium – o tych obszarach usłyszała licznie zgromadzona widownia podczas konferencji zorganizowanej przez drukarnię ViperPrint dotyczącej technologii uszlachetnień 3D. Wydarzenie odbyło się 1 lutego podczas RemaDays 2023 – jednej z najważniejszych imprez branży reklamowej na świecie. Partnerem technologicznym wydarzenia była Konica Minolta.


Remadays to jedna z najważniejszych imprez branży Reklamy i Druku na Świecie, a na początku lutego obyła się już 18 edycja wydarzenia, gromadząc ponad 23 tysiące osób z 3 kontynentów – o ponad 120 proc. więcej niż rok wcześniej. Oprócz przestrzeni targowej, dającej liczne okazje do networkingu, event obfitował w eksperckie wydarzenia, pomagające zaktualizować wiedzę m.in. z zakresy nowoczesnych technologii w branży poligraficznej.

Liczną widownię zgromadziła m.in. drukarnia internetowa ViperPrint, która 1 dnia targów – 1 lutego – zorganizowała konferencję dotyczącą technologii uszlachetnień 3D. Partnerem technologicznym wydarzenia została Konica Minolta.

Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w trzech panelach, które poprawadzili: Brygida Dzidek – Inżynier zmysłu dotyku, założycielka i prezes Haptology, Paweł Popenda i Marek Polanowski – technolodzy w drukarni internetowej ViperPrint oraz Karol Froń – przedsiębiorca, mentalista, praktyk sprzedaży.

Brygida Dzidek poruszyła temat: “Haptyka – Inżynieria dotyku – jak wzbogacać wrażenia konsumenta oraz budować przywiązanie.” Podczas wykładu omówiła wartości sensoryczne w procesie zakupowym oraz to jak dotyk działa na sprzedaż samych produktów.

Marek Polanowski i Paweł Popenda podczas wystąpienia “Czym jest technologia uszlachetnień 3d? Jak projektować, aby uzyskać zamierzony efekt.”, które przybrało formę wywiadu prelegenci podzielili się wskazówkami dotyczącymi projektowania oraz własnym doświadczeniem związanym z użytkowaniem maszyny.

Karol Froń zaprosił gości na wykład “Jak sprzedawać produkty Premium w dzisiejszych czasach.”, podczas którego omówił strategie marketingowe w czasach kryzysu oraz uświadomił słuchaczy jak działa kryzys w gospodarce i reklamie.

Technologia uszlachetnień 3D poszerza możliwości na wielu płaszczyznach i zapraszając naszych gości na trzy tak różne wystąpienia, chcieliśmy pokazać jej kompleksowość i potencjał. Dziękujemy ekspertom, którzy zabrali nas w fantastyczną podróż, łącząc ogromną dawkę specjalistycznej wiedzy, z niezwykle ciekawymi przykładami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne konferencje – podsumowała Weronka Gawron, Project Manager w ViperPrint.

(info Human Signs)

Dodaj komentarz