Poligrafia Technika

Canon varioPRINT iX3200 w drukarni SOWA – jakość druku przewyższająca druk offsetowy

Najnowsza inwestycja drukarni SOWA to zakup inkjetowej cyfrowej kolorowej maszyny arkuszowej marki Canon – varioPRINT iX3200. Jest to pierwsza instalacja tego modelu marki Canon w Polsce. Jak podkreśla Prezes Zarządu drukarni SOWA – Łukasz Wąwoźny drukarnia dynamicznie rozwija się i cały czas inwestuje w nowe maszyny w obszarze zarówno druku, jak i introligatorni oferując szerokie spectrum możliwości dla klientów.  


Tym razem wybór drukarni to najwyższej klasy maszyna zapewniająca bardzo wysoką wydajność, możliwość druku na pełnym formacie B3, elastyczność i możliwość mieszania mediów w jednym przebiegu, a do tego niespotykana dotąd jakość przewyższająca znacznie możliwości kolorowego druku offsetowego. Firma Canon okazała wsparcie przy całym procesie instalacji, szkolenia operatorów oraz wdrożenia technologii i oprogramowania dzięki czemu, cały system drukujący szybko stał się stałą częścią parku maszynowego. Leszek Sienicki – Technolog drukarni SOWA tak relacjonuje zmiany w drukarni wprowadzenia nowej technologii druku:

Nowa maszyna pomogła nam rozwiązać część naszych problemów. Powiększenie formatu druku oraz technologia druku inkjetowego pozwoliły zaproponować nowe rozwiązania dla naszych klientów. Już widzimy, że wysoka prędkość druku i niska awaryjność maszyny bardzo wpłynęła na poprawę naszej wydajności. Teraz nawet duże nakłady są drukowane bardzo sprawnie. Dodatkowo, jestem pod bardzo dużym wrażeniem, jeżeli chodzi o jakość wydruku. Zastosowanie wysokiej rozdzielczości 1200×1200 dpi w porównaniu do starszych modeli drukujących z rozdzielczością 600×600 dpi daje poprawę jakości druku widoczną gołym okiem. Wydruk jest gładszy, równiejszy, a grafiki są bardziej przyjemne dla oka. Zastosowane skanery i kamery 3D same badają papier i jakość wydruku, co pozwala na samodiagnostykę maszyny i działania autokorygujące w celu uzyskania jak najwyższej jakości. Jestem bardzo zadowolony z zakupu nowej maszyny Canon varioPRINT iX3200. Podsumowując, nasi klienci dzięki nowemu urządzeniu zyskują wyższą jakość wydruku i szybszą realizację produkcji. Dodatkową zaletą jest to, że teraz niektóre komponenty książki nie muszą być wykonywane u podwykonawców, co również obniży koszt tych produktów.

Maszyna na papierach powlekanych drukuje w jakości fotograficznej, co pozwoli wykonywać książki, których produkcja ze względów jakościowych i technologicznych była do tej pory niemożliwa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu SOWA umożliwia jako pierwsza druk na papierach, które były do tej pory poza możliwościami maszyny – niskogramaturowych typu OP Medical od 45g oraz na kartonie Arktika 210 i 230g.

Warto zaznaczyć, że możliwości technologiczne i jakość to nie jedyne powody, dlaczego SOWA zainwestowała w tę najnowszą technologię. Łukasz Wąwoźny wspomina także o cenie druku:

Do tej pory odpowiedzią na zwiększające się zamówienia na druk kolorowy było dokupywanie kolejnych maszyn tonerowych. Każda maszyna poprawiała jedynie nieznacznie naszą wydajność o około 100 stron A4 na minutę, niestety tylko teoretycznie z powodu awaryjności i technicznej dostępności. Canon daje nam wzrost o ponad 300 stron na minutę, ale ze względu na znikomą możliwość awarii wynikającą z konstrukcji maszyny oraz na bardzo krótkie postoje techniczne po pierwszych tygodniach działania widzimy, że zrównoważyła nam zakup 7-8 maszyn tonerowych. Trzeba tu dodać, że maszynę varioPRINT na zmianie obsługuje tylko 1 operator, co przy tak dużej ilości maszyn tonerowych wymagałoby 2-3 pracowników. No i najważniejsze – maszyna pozwala na elastyczne podejście do wyceny dzięki możliwości zastosowania kilku rodzajów druku w zależności od rodzaju publikacji. Nie ma też klasycznego modelu „klikowego”, który był barierą dla lepszych cen w stosowanym dotychczas kolorowym druku tonerowym.

Drukarnia SOWA wszystkim Wydawcom umożliwia także bezpłatny druk pojedynczego egzemplarza książki w nowej technologii drukowania celem weryfikacji jakości druku, jego detali, a także odwzorowania barw prac dotychczas realizowanych za pomocą innych maszyn cyfrowych lub tradycyjnych. Zachęcamy serdecznie do kontaktu z nami i zapoznania się z inkjetową jakością wydruku kolorowego oferowaną przez flagowy system drukujący marki Canon.

Już od marca drukarnia SOWA otwiera się także szeroko na współpracę z innymi drukarniami, oferując m.in. druk arkuszy plano na maszynach tonerowych i inkjetowych w małych i średnich nakładach oraz uszlachetnienia – lakier UV oraz hot-stamping 2D i 3D na bezmatrycowej maszynie MGI.

Po zeskanowaniu kodu zostaną Państwo przeniesieni na  profil drukarni na portalu społecznościowym.

(info Drukarnia Sowa)

Dodaj komentarz