Drukarnie Poligrafia Technika

Drukarnia Grafis cyfrowa dzięki AccurioJet KM-1e od Konica Minolta

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów nowoczesne drukarnie inwestują w rozwiązania z zakresu druku cyfrowego. Doskonałym przykładem jest pruszkowska Drukarnia Grafis, która dzięki możliwościom urządzenia AccurioJet KM-1e (Konica Minolta) zrezygnowała z druku offsetowego.


Drukarnia Grafis w ciągu swojej niemal 30 letniej działalności stosowała różne techniki druku. Właściciele przywiązują dużą wagę do wyposażenia zakładu, w związku z tym inwestują w nowoczesny sprzęt. Oprócz samego druku zakład świadczy usługi uszlachetniania papieru (foliowanie, lakierowanie, złocenie, tłoczenie, kaszerowanie), usługi introligatorskie (falcowanie, oprawy zeszytowe, klejenie, wykrawanie) oraz usługi dodatkowe – drukowanie spersonalizowane, dostosowane do konkretnych potrzeb, seryjne czy druk na życzenie. Ponieważ druk cyfrowy oraz usługi dodatkowe są obecnie motorami rozwoju przemysłu poligraficznego, właściciele drukarni Grafis zdecydowali się na zakup urządzenia AccurioJet KM-1e, umożliwiającego druk w formacie B2+.

To nasza kolejna współpraca z drukarnią Grafis, ale pierwsza wprowadzająca w biznesie klienta prawdziwą rewolucję. Firma dzięki urządzeniu AccurioJet KM-1e płynnie przechodzi z technologii tradycyjnej na cyfrową. Zmiana robi tym większe wrażenie, że przedsiębiorstwo rezygnuje z zaawansowanej technologicznie maszyny offsetowej, którą zakupiło zaledwie 5 lat temu – mówi Bartosz Bukolt – Commercial and Packaging Market Key Account Manager w Konica Minolta.

AccurioJet KM-1e, to maszyna cyfrowa drukująca w kolorze, w formatach do B2+, z prędkością 3 tys. arkuszy na godzinę, która zapewnia unikatową w skali rynku kombinację funkcjonalności. Jest to jedyne na rynku urządzenie wykorzystujące technologię Ink Jet UV, co pozwala na użycie najszerszego spektrum mediów: od papierów powlekanych i niepowlekanych, przez materiały syntetyczne, po canvas, materiały transparentne, samoprzylepne czy barwione w masie, przy zachowaniu doskonałej jakości druku. Ponadto oferuje najszerszy na rynku zakres grubości materiałów. Maszyna umożliwia między innymi drukowanie wyjątkowych, spersonalizowanych opakowań, które pozwalają się wyróżnić na tle konkurencji w e-commerce i są dodatkowym narzędziem marketingowym.

AccurioJet KM-1e, to maszyna łącząca dokładność w zakresie transportu obracania i wykładania arkusza charakterystyczną dla najlepszych maszyn offsetowych, z szeregiem korzyści płynących z druku cyfrowego – podsumowuje Łukasz Kurasiński – Business Development Manager Packaging Commercial Market z Konica Minolta.

Ekologia i inne korzyści
AccurioJet KM-1e, to doskonały wybór na obecne czasy – mówi Jacek Chudziński z drukarni Grafis i dodaje: Krótkie, spersonalizowane nakłady stają się odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Klienci oczekują pewnego rodzaju wielkoseryjnej produkcji jednostkowej – dużych ilości, ale w krótkich seriach, z możliwością adaptacji, płynnej zmiany danych. Możliwe jest to w urządzeniach cyfrowych, dzięki drukowaniu dynamicznemu, które przy odwzorowaniu obrazu od nowa dla każdego arkusza umożliwia wprowadzenie zmian, których wykonanie byłoby niemożliwe przy zastosowaniu statycznej metody drukowania. Ponadto znacznie szybsze procesy technologiczne niż w przypadku rozwiązań offsetowych łączą się z ograniczeniem odpadów, co jest bardzo ważnym aspektem dla przedsiębiorstw, dla których ekologia jest coraz istotniejszą częścią filozofii i strategii.

Oprócz licznych możliwości personalizacji projektu drukarnia Grafis zyskuje znaczną optymalizację kosztową. Rozwiązania cyfrowe oferowane przez AccurioJet KM-1e pozwalają na usługi druku just-in-time, w mniejszych nakładach, których koszt przygotowania jest niższy niż w rozwiązaniach offsetowych.

Współpraca z Drukarnią Grafis pokazuje kierunek w jakim zmierza branża i wyraźnie sygnalizuje, że druk cyfrowy to nie tylko przyszłość, ale już teraźniejszość przemysłu poligraficznego – podsumowuje Łukasz Kurasiński.
(info Human Signs)

Dodaj komentarz