Targi w Polsce

Nowa odsłona Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza

3 kwietnia ruszą zgłoszenia do 26. edycji Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza. W 2023 r. Konkurs odbędzie się w nowej, zmienionej formie.

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza jest wyjątkową inicjatywą w Polsce, która rokrocznie towarzyszy Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie®. Nagradzane są dzieła polskich autorów wnoszące istotny wkład w rozwój światowej nauki i kultury. Celem Konkursu jest popularyzacja książek z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki, poprzez aktywizowanie i motywowanie obecnych na polskim rynku wydawnictw do publikowania dokonań naukowców i badaczy. Laureat otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. zł.

Konkurs otwiera się na literaturę popularnonaukową
Do 2022 roku konkurs koncentrował się przede wszystkim na literaturze naukowej. Od 2023 roku do udziału zapraszamy również wydawców książek popularnonaukowych. Celem wprowadzonej zmiany jest przede wszystkim popularyzacja osiągnięć polskich naukowców i badaczy oraz przekazania wiedzy jak najszerszemu gronu odbiorców, nie tylko akademickich.

Do Jury Konkursu dołączyły prof. Dominika Dudek, profesor nauk medycznych, kierownik Katedry Psychiatrii i Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz
prof. Małgorzata Kossowska, profesor nauk humanistycznych, kierownik Zakładu Psychologii Społecznej i Center for Social Cognitive Studies w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W składzie jury niezmiennie pozostają: prof. prof. Władysław Stróżewski (przewodniczący), Andrzej Chwalba, Andrzej Mączyński, Ryszard Nycz, Jan Ostrowski, Leszek Polony, Piotr Sztompka.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zapraszają do zgłaszania książek już od 3 kwietnia
Więcej informacji na stronie organizatora

(info MTK w Krakowie)

Dodaj komentarz