Festiwale literackie Targi w Polsce

Mały Koneser 2023

Dwa dni (18-19.03), dwa dni radości z książek dla dzieci i spotkań z autorami. Tak jednym zdaniem można podsumować drugą edycję festiwalu książek dla dzieci Mały Koneser.

To targi organizowane przez wydawcę dla wydawców, czyli osoby, które znają nasze potrzeby i wymagania – mówi Iwona Wierzba z poznańskiego wydawnictwa Albus, która po raz drugi bierze udział w tych warszawskich targach. – Stąd jednolita grafika wszystkich stoisk, brak różnego rodzaju banerów reklamowych, plakatów, które tylko wprowadzają bałagan na stoiskach. Tu najważniejsza jest książka, po którą przychodzą naprawdę zainteresowani ich kupnem ludzie z dziećmi.


Uśmiechnięta, widać, że zadowolona z targów Magdalena Kłos-Podsiało, szefowa wydawnictwa Wytwórnia, ich sprawczyni i organizatorka. Właśnie skończyła prowadzić rozmowę na targowej scenie, gdzie prezentowała kilka wydawnictw. Teraz miejsce to zajęło  wydawnictwo Zakamarki, pokazując gromadzie maluchów książkę Mama mu czyta. Książki, każda w innej wersji  językowej (angielska, polska, ukraińska) trzymają trzy panie – jedną z nich jest autorka Jujja Wieslander.

Targi  Mały Koneser odbyły się w jednej z hal stołecznego Centrum Praskiego Koneser. Wzięło w niej udział kilkanaście czołowych, wyróżniających się poziomem merytorycznym i graficznym wydawnictw książek dla dzieci i młodzieży, m.in. Buka, Dwie Siostry, Format, Hokus Pokus, Kultura Gniewu, Muchomor, Widnokrąg. Zaproszeni goście, autorzy i ilustratorzy, z chęcią rozdawali autografy. Wśród nich: Jacek Ambrożewski, Justyna Bednarek, Agata Dudek i , Emilia Dziubak, Katarzyna Jackowska-Enemuo, Piotr Karski, Ola i Daniel Mizielińscy, Romana Romanyszyn z ukraińskiego Art Studio Agrafka, Piotr Socha, Marianna Sztyma.Dodaj komentarz