Różne Spotkania literackie

Księgarnia Leksykon – spotkanie z Grzegorzem Kalinowskim

Warszawska Księgarnia Leksykon zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kalinowskim. Pretekstem do spotkania jest premiera jego najnowszej powieści z cyklu “Śmierć frajerom”. Zapraszamy rozmowę o Na beczce prochu, Warszawie, Polsce i Europie lat 1936-37, oraz na wszystkie tematy związane z twórczością Grzegorz Kalinowskiego.

Środa 29.03.2023
Księgarnia Leksykon, Warszawa, ul. Nowy Świat 41, godz. 18:00.


Grzegorz Kalinowski (fot. Bb)

Grzegorz Kalinowski (ur. 1966), były dziennikarz radiowy i telewizyjny, twórca filmów dokumentalnych i teledysków. Nominowany do Telekamer za dziennikarstwo sportowe, ma na koncie także spotkania i rozmowy z politykami, korespondencje wojenne – z Wilna z 1991 r. oraz z wojny w Jugosławii.

W roku 2013 podczas długiej choroby rozpoczął przygodę z pisaniem. Powstała wtedy, napisana wspólnie z Wiktorem Bołbą, biografia legendarnego piłkarza Lucjana Brychczego. Współtworzył także biografię Czesława Langa. Jako powieściopisarz zadebiutował w roku 2015 książką Śmierć frajerom.

Jego kryminał retro Pogromca grzeszników trafił do finału wrocławskiej nagrody Wielkiego Kalibru, za awanturniczą serię „Śmierć frajerom” dostał nagrodę Złotego Pocisku dla najlepszej serii historyczno-sensacyjnej, a wojenno-sensacyjna powieść Granatowy została wyróżniona przez komendanta Szkoły Policji w Pile. Trwają prace nad przeniesieniem na ekran powieści Załoga.

Współpracuje z wydawnictwem „Skarpa Warszawska”, miesięcznikami „Skarpa Warszawska” i „Historia bez Tajemnic”.

Dodaj komentarz