Różne Rynek wydawniczy

„PigOut i Chmielarz gadają o książkach”, czyli jedyny taki podcast od Audioteki i LubimyCzytac.pl

Już dziś premiera pierwszego odcinka wyjątkowego podcastu dwóch entuzjastów popkultury – Wojciecha Chmielarza i PigOuta. Autor bestsellerowych kryminałów oraz znany bloger zapraszają fanów książek, ironii i błyskotliwego humoru do słuchania pełnych zwrotów akcji rozmów o nowościach, rynkowych bestsellerach i audiobookach, których sami słuchają na co dzień. Kolejne odcinki będą pojawiały się co dwa tygodnie w aplikacji Audioteki.


„PigOut i Chmielarz gadają o książkach” to jedyny w swoim rodzaju, pełen słownej szermierki i niepowtarzalnego klimatu podcast o literaturze, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zamiast szczegółowych analiz i akademickich dysput, Chmielarz i PigOut, z entuzjazmem, dużą swobodą i niepodrabialnym poczuciem humoru dzielą się swoimi wrażeniami na temat popularnych książek oraz produkcji audio. Podpowiadają, które z nich sprawdzą się w trakcie wykonywania codziennych czynności – jazdy samochodem, zakupów czy… koszenia trawnika.

Jestem przekonany o tym, że każdy użytkownik audiobooków ma w życiu takie momenty, w których nie wie, co właściwie wybrać. Przegląda katalog Audioteki i zastanawia się, czego tak naprawdę powinien posłuchać. Dlatego pojawiamy się my, dwaj faceci pod czterdziestkę, i podpowiadamy, po co warto sięgnąć, a od czego trzymać się z daleka – komentuje Wojciech Chmielarz, współautor podcastu.

W pierwszym odcinku, dostępnym bezpłatnie w aplikacji Audioteki, Chmielarz i PigOut rozmawiają m.in. o superprodukcji Stacja arktyczna Zebra oraz o tym, czy lepiej jej słuchać, czy może warto też sięgnąć po książkowe wydanie. Autorzy podcastu sporo miejsca poświęcają również audiobookowi Wampir. Jak rodzi się zło, Magdy Omilianowicz, a ich dyskusja przeradza się w intrygującą i zaskakującą wymianę myśli na temat najlepszych polskich lektorów i Wodnika, Jędrzeja Pasierskiego.

W kolejnych odcinkach Chmielarz i PigOut, podzielą się swoimi niecodziennymi przemyśleniami oraz przykują uwagę erudycją i dystansem do siebie. Opowiedzą m.in. o swoich ulubionych audiobookach, jednym z hitów polskiego rynku wydawniczego ostatniego roku i trzymającym w napięciu debiucie kryminalnym, na który warto zwrócić uwagę.

Więcej o podcaście, którego partnerem jest portal LubimyCzytac.pl. Nowe odcinki będą pojawiać się co drugi czwartek w aplikacji Audioteki i od dnia premiery aż do niedzieli będą dostępne bezpłatnie, potem w ramach usługi Audioteka Klub.Wojciech Chmielarz – popularny autor kryminałów, twórca cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce, czy bestsellerowych thrillerów psychologicznych w rodzaju Żmijowiska. Na swoim koncie ma także tzw. trylogię gliwicką (Wampir, Zombie, Wilkołak). Prowadzi również podcast „Zbrodnia na poniedziałek”, w którym przytacza historie typu true crime z różnych stron świata.

PigOut – autor sarkastyczno-ironicznych statusów na fanpage’u na Facebooku, gdzie recenzuje także książki i z humorem odnosi się do aktualnych wydarzeń. Równolegle prowadzi bloga o podróżach, popkulturze, kuchni i… parentingu. Oddaje cześć na rzecz stylu życia, który Amerykanie nazywają PigOutem.

(info PR Calling)

Dodaj komentarz