Biblioteki Różne

„Eureka Biblioteka!” z wizytą w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie

W sobotę  6 maja o godz. 13:45 na antenie TVP Kultura wyemitowany zostanie kolejny odcinek „Eureki Biblioteki!”, poświęcony bibliotekom, które uzyskały wsparcie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0). Tym razem odwiedzimy Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie.


Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie nie wypożycza tylko książek. Współpracuje również z instytucjami związanymi z historią i prowadzi miejsce dla miłośników pamiątek z przeszłości, czyli Archiwum Społeczne. Była również aktywna w obchodach 80. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.

Opiekuje się Muzeum Pożarnictwa, w którym można znaleźć nie tylko stroje strażackie, ale i archiwalne dokumenty oraz stare fotografie. W bibliotece znajduje się również niedawno otwarta Koderska Sala Kreatywności.


„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.
(info Narodowe Centrum Kultury)

Dodaj komentarz