Targi w Polsce

Targi Książki i Mediów VIVELO

18 maja ruszą Targi Książki i Mediów VIVELO na PGE Narodowym w Warszawie. To czterodniowe wydarzenie dedykowane jest nie tylko miłośnikom książki w tradycyjnej formie ale także fanom technologii audio i video, które pozwolą doświadczyć wielozmysłowo książki przyszłości. Różnorodne strefy tematyczne będą miejscem, w którym odbędzie się kilkadziesiąt warsztatów i pokazów dla wszystkich grup wiekowych. Na Targach nie zabraknie znanych nazwisk – planowane są spotkania z pisarzami, influencerami oraz osobowościami ze świata kultury i sztuki.


Gośćmi specjalnymi będą m.in. Graham Masterton oraz Aleksander Kwaśniewski, który wraz z autorem wywiadu rzeki – Aleksandrem Kaczorowskim podpisze swoją książkę. Podczas Targów spotkasz również m.in. Katarzynę Bondę, Remigiusza Mroza, Katarzynę Grocholę, Dorotę Szelągowskę, Mariusza Szczygieła, Joannę Szczepkowską, Weronikę Marczak, Krystynę Mirek, Alka Rogozińskiego, Katarzynę Miszczuk, Karolinę Wójciak, Katarzyna Miller, Gabrielę Gargaś, Katarzynę Kubisiowską.

Program wygląda intersująco. Na PGE Narodowym poznamy unikalny warsztat pracy fotografów podróżniczych, jak i tajniki pracy autorów książek kulinarnych. Spędzimy czas, biorąc udział w pokazach kaligrafii i na wystawie kimon, na spotkaniach z producentami i pasjonatami podcastów oraz twórcami platform streamingowych. Warto zajrzeć też do strefy #gaming, gdzie czeka będzie masa niespodzianek: konsole retro obok świata wirtualnego i symulatorów jazdy i automatów do gry. Targi wyróżniać będzie innowacyjne podejściem do budowania doświadczeń zwiedzających. Oprócz możliwości zakupu książek tradycyjnych udamy się w podróż w przyszłość za sprawą multimedialnego projektu autorstwa prof. Andrzeja Bednarczyka, Rektora ASP im. Jana Matejki w Krakowie, który przedstawi swoją wizję książki. A oto , co będzie się działo w poszczególnych strefach tematycznych:

#Mamatatadziecko
Wśród wielu warsztatów dla rodziców w programie znaleźć można m.in. spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną, zajęcia mindfulness, czy warsztaty z ekspertką od masażu Shantala. Z kolei dzieci będą mogły nauczyć się sketchnotingu, poczuć się jak uczniowie Hogwartu, dzięki warsztatom z Harrym Potterem. Kicia Kocia, Bolek i Lolek, Reksio oraz Harry Potter zaproszą do wspólnej zabawy ale również nauki. W warsztatach, i panelach udział wziąć mogą zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie. Dla najmłodszych codziennie rano zaplanowane jest również czytanie na dywanie. Cała strefa będzie przystosowana pod potrzeby maluchów – podłoga wyłożona będzie matami piankowymi, nie zabraknie miejsc do karmienia dzieci, podgrzania jedzenia, czy zmiany pieluchy.

#Lifestyle
Graham Masterton, Katarzyna Miszczuk, Karolina Wójciak, Katarzyna Miller, Gabriela Gargaś, Katarzyna Kubisiowska – to tylko niektórzy z autorów, których spotkasz w tej strefie. Tutaj można będzie zdobyć autograf i porozmowiać z pisarzami. W weekend dodatkowo planowane są spotkania z autorami popularnych książek o tematyce kulinarnej dzięki #livecooking. Na żywo gotować będzie między innymi Katarzyna Bosacka. Jak powstaje książka? Kto nad nią pracuje? Książka czy adaptacja filmowa? Na te pytania odpowiedzi poznamy w piątek. Wtedy też strefa zmieni nazwę na #szkoła, a atrakcje w niej przygotowano z myślą o zorganizowanych grupach szkolnych.

#Japonia
W specjalnie przygotowanej strefie będzie można poczuć się niemal jak w podróży przez Kraj Kwitnącej Wiśni. W niedzielę na Targach gościem specjalnym będzie Toshikazu Kawaguchi. Jest on autorem bestsellerowej serii „Zanim Wystygnie Kawa”, którą pokochali czytelnicy na całym świecie. Na żywo będzie można również zobaczyć, jak powstaje rysunek mangi, który wykona Olivia Gulida, czy wziąć udział w warsztatach kaligrafii, w wykonaniu Wiktorii Borowskiej. Przez cztery dni Targów na odwiedzających czekać będzie wystawa kimon, zorganizowana przez właścicielkę marki Wisteria Gardens oraz wystawa „Samuraje – rycerze dawnej Japonii” z kolekcji Macieja Płotkowiaka z Katana.pl. Warto też skorzystać z unikalnej szansy założenia prawdziwej zbroi samuraja z jej fachowym omówieniem i okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

#Audio
Targi będą też unikalną szansą by poznać pasjonujący świat słuchowisk, seriali audio i podcastów. Dzięki Aplikacja Empik Go, która jest głównym partnerem strefy #audio, będzie można wspaniale się zrelaksować, zasiąść w wygodnych fotelach i wypocząć na miękkich poduchach, słuchając rozmów na scenie. Jakie gwiazdy spotkamy w tej strefie? Maćka Makselona, redaktora prowadzącego w wydawnictwie WAB, który swoim niesamowitym przemówieniem o feminatywach na TEDxKoszalin wywołał szeroką dyskusję medialną. Swoją obecność potwierdzili również Justyna Mazur i Marcin Myszka, gwiazdy podcastu true crime. Pojawi się także Krzysztof Czeczot z ekipą aktorów, który poprowadzi rozmowę “Co zamiast Netflixa?”. Odwiedzający Targi będą też mieć szansę wziąć udział w spotkaniu Radio Akademii „Nauczymy cię radia”, dzięki której poznają tajemnice radiowców, zasady impostacji głosu oraz budowania poprawnych wypowiedzi.

#Gaming
Atari, Sega czy Nintendo kontra najnowsze konsole PlayStation 5, Xbox Series X, Nintendo Switch – na czym chętniej grają gracze w XXI wieku? Wyjątkowe spotkanie gier z lat ‘80 i ‘90 ze współczesną technologią odbędzie się w strefie #gaming. Gracze będą mieć do wyboru m.in. gry na konsole retro, automaty do gry i komputery gamingowe. Przygotowanych zostanie kilkadziesiąt stanowisk, w których będzie można poczuć ducha rywalizacji grając w klasyczne pozycje, jak i te topowe obecnie. Na PGE Narodowym udamy się w podróż w czasie, grając w strefie Arcade (m.in. Pac-Man, Street Fighter, Metal Slug, Gallaga), by za chwilę przenieść się w XXI wiek, dzięki wirtualnej rzeczywistości, czy nowoczesnym symulatorom jazdy.

#Booktok
W tej strefie spotkać będzie można popularnych influencerów, a w szczególności tiktokerów. Z panelu współprowadzonego między innymi przez Natalię Sisik oraz agencję GetHero dowiemy się „jak zostać influencerem?” Wyjątkową godzinę wychowawczą poprowadzi tu Pani Bożenka (@ZetKacper), z kolei do Królowej Nauk przekonywać będzie sama Ania Od Matmy. O problemach współczesnych nastolatków porozmawiać będzie można podczas panelu Instaporadnia Live. Nie zabraknie tu również jednej z najpopularniejszych tiktokowych mam – Wiktoria Jasuwienas wraz z uroczą rodziną opowie tu o swoich doświadczeniach oraz świadomym macierzyństwie.

#Scenagłówna
Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz, Katarzyna Grochola, Dorota Szelągowska, Mariusz Szczygieł, Joanna Szczepkowska, Weronika Marczak, Krystyna Mirek czy Alek Rogoziński. To tylko część długiej listy nazwisk znakomitych autorów, którzy pojawią się podczas Targów Książki i Mediów VIVELO.

Ceremonia Otwarcia Targów odbędzie się w czwartek, 18 maja, W samo południe.

#Książkawgrze
Ta strefa uruchomiona została ze względu na ogromne zainteresowanie możliwością spotkania ulubionych autorów i w trosce o komfort miłośników czytelnictwa. Będzie ona uzupełnieniem trzech mniejszych przestrzeni #spotkajautora. W sobotę oraz niedzielę na płycie stadionu swoje książki będą podpisywać najbardziej m.in. Remigiusz Mróz, Marta Łabęcka, Kasia Barlińska, Zblendowana, Vanilia, Weronika Anna Marczak, Weronika Ancerowicz, Natalia Fromuth oraz ponad 20 autorek wydawnictwa NieZwykłe, w tym Julia Brylewska, Joanna Balicka, Aleksandra Negrońska, Lena M. Bielska czy Weronika Plota.

#Spotkajautora
W trzech specjalnie przygotowanych do tego strefach #spotkajautora odwiedzający Targi będą mieć szansę nie tylko na zdobycie autografu, ale również by porozmawiać z autorami swoich ulubionych książek. Poza tym autorów spotkać będzie można na stoiskach poszczególnych wystawców oraz w wyjątkowej strefie #książkawgrze, którą znajdziecie na płycie stadionu.


Więcej informacji: Facebook: Targi książki i mediów Vivelo
Instagram: @targi_vivelo
TikTok: @targi_vivelo
www.targivivelo.pl

(info wg Vivelo)

Dodaj komentarz