Konkursy Najlepsze książki/plebiscyty Targi w Polsce

Ogłoszenie zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa

Zapraszamy na ogłoszenie zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa. Uroczystość odbędzie się 26 maja (najbliższy piątek), o godz. 18.00 na Scenie Plenerowej Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

O główną nagrodę i dwa równorzędne wyróżnienia w Konkursie zawalczą:

  • Marta Guzowska „Zła miłość”, Wielka Litera
  • Anna Kańtoch „Jesień zapomnianych”, Marginesy
  • Marta Kozłowska „Berdyczów”, Wydawnictwo Ha!art
  • Robert Małecki „Wiatrołomy”, Wydawnictwo Literackie
  • Piotr Rogoża „Konwersja”, Marginesy
  • Maciej Siembieda „Katharsis”, Agora
  • Wszystkim nominowanym gratulujemy!

Zapraszamy także na spotkanie tegorocznych Laureatów z publicznością, które odbędzie się w sobotę 26 maja o godz. 15.00 w Sali Kisielewskiego.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny!

***

Konkurs o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa towarzyszy Festiwalowi, w ramach którego na Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie (25-28 maja 2023 r.) odbędą się spotkania z autorkami i autorami tego gatunku z Polski i zagranicy. Wśród tegorocznych gości Festiwalu będą m.in.: Yrsa Sigurdardóttir, B.A. Paris, Wojciech Chmielarz, Maciej Siembieda, Anna Kańtoch, Joanna Opiat-Bojarska, Małgorzata Oliwia Sobczak, Grzegorz Dziedzic, Małgorzata Starosta, Jacek Galiński, Beata i Eugeniusz Dębscy, Magda Stachula, Jakub Bączykowski i Karolina Głogowska.

W konkursie oceniane są polskie powieści kryminalne wydane od 9 kwietnia 2022 r. do 31 stycznia roku 2023. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie powieści kryminalnych najlepszych pod względem literackim.
Organizatorem Konkursu jest Fundacja Historia i Kultura, Mecenasem Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Dodaj komentarz