Biblioteki Różne

„Eureka Biblioteka!” z wizytą w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie

W sobotę  27 maja o godz. 14:05 na antenie TVP Kultura wyemitowany zostanie kolejny odcinek „Eureki Biblioteki!”, poświęcony bibliotekom, które uzyskały wsparcie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0). Tym razem odwiedzimy Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Końskie. 


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie to miejsce nie tylko dla miłośników książek, ale i dla papugi Elzy, która znalazła w tej bibliotece swój dom. Znajduje się on w zabytkowym zespole pałacowo-parkowym z XVIII wieku i działa już od 100 lat! Biblioteka posiada także własne wydawnictwo, które wydaje literaturę związaną z historią miasta.

Do Końskich przyjeżdżają wolontariusze z całego świata, którzy chętnie spotykają się z uczniami. Biblioteka gościła już młodych ludzi z Jordanii, Armenii, Hiszpanii i Francji.


„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.
(info Narodowe Centrum Kultury)

Dodaj komentarz