Najlepsze książki/plebiscyty

Adam Robiński laureatem nagrody Planeta Izabelin 2023

W dniach 2-4 czerwca w podwarszawskim Izabelinie odbyły się Izabelińskie Spotkania z Książką. W ramach imprezy m.in. przyznano tegoroczną nagrodę Planeta Izabelin dla najciekawszych książek podejmujących wątki przyrodnicze.

Nagroda Planeta Izabelin 2023 trafiła do Adama Robińskiego za książkę Pałace na wodzie. Tropem polskich bobrów. Laureat otrzymał od kapituły konkursu statuetkę Ceramiczna Szyszka oraz nagrodę finansową wysokości 20 tys. zł.

Wyróżnienia w postaci Piór Literatury oraz nagród finansowych wysokości 2000 zł otrzymali także: Adam Wajrak za książkę Na północ. Jak pokochałem Arktykę, Maciej Zdziarski za książkę Na skrzydłach. O ludziach, ptakach i radości życia oraz Krzysztof Łapiński za książkę Świnia Malwina.

Nagrodę specjalną z okazji 25. edycji Izabelińskich Spotkań z Książką przyznano Lechosławowi Herzowi, autorowi książki Puszcza. Opowieści kampinoskie.

W poprzednich edycjach nagrodą Planeta Izabelin wyróżnieni zostali: Robert Pucek, Arkadiusz Szaraniec, Stanisław Łubieński i Dominika Słowik.

(info i fot. Facebook / Izabelińskie Spotkania z Książką)

One thought on “Adam Robiński laureatem nagrody Planeta Izabelin 2023

Dodaj komentarz