Konkursy Najlepsze książki/plebiscyty

“Julka i Szpulka” z Nagrodę Główną w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku

5 czerwca odbyła się uroczysta Gala Rozdania Nagród Konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. To już XXI edycja tego Konkursu. Wśród wyróżnionych Nagrodą Główną seria detektywistyczna “Julka i Szpulka”.

A oto informacja, jaką otrzymaliśmy od jej wydawcy (Piuma Maja Strzałkowska).

Nasze książki zdobyły Nagrodę Główną w kategorii Książki dla dzieci 0-7 lat. To ogromne wyróżnienie i zaszczyt tworzyć produkty przyjazne dzieciom. 🙂

Dzieci kształtują przyszłość, właśnie teraz, poznając świat, obserwując i ucząc się od innych. Dlatego ważne jest, by otaczali je świadomi dorośli – pełni empatii, szacunku, wyrozumiałości i akceptacji. Tylko w takie warunkach dzieci będą mogły tworzyć lepszy świat, gdzie będzie więcej życzliwości i uśmiechu, a mniej przemocy i poniżenia. Jestem szczęśliwa, że mogę być wśród ludzi, którzy walczą o szacunek i wyrozumiałość wobec dzieci, o świat im przyjazny.

To XXI edycja konkursu, a Komitet Ochrony Praw Dziecka, to organizacja, która walczy z przemocą wobec dzieci, pomaga im w trudnych sytuacjach.

Dziękuję za zaangażowanie przede wszystkim ilustratorowi, Danielowi Włodarskiemu, bez którego nie byłoby Julki i Szpulki. Dziękuję wszystkim dystrybutorom, współpracownikom i partnerom za wsparcie. Bez Was nie mogłabym realizować misji, jaką jest wspieranie rozwoju dzieci, a rodziców w procesie wychowania.


Zobacz komplet laureatów Nagrody Głównej Konkursu Świat Przyjazny Dziecku.


Dodaj komentarz