Konkursy Konkursy literackie

Konkurs na Książkę Górską Roku 2023 – lista zakwalifikowanych publikacji

Przed nami kolejny Konkurs na Książkę Górską Roku! Do Konkursu, który organizowany jest w ramach Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady i Festiwalu Literatury Górskiej w Lądku-Zdroju zakwalifikowanych zostało aż 67 publikacji!

W tym roku książki ocenia jury w składzie: Ewa Grzęda – przewodnicząca, Iwona Baturo, Marek Maluda, Sebastian Kłosok, Tomasz Cylka i Bogusław Kowalski.

A oto lista książek zakwalifikowanych do Konkursu na Książkę Górską Roku 2023:


Odbywające się w ramach Festiwalu Górskiego wydarzenie z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Autorzy i wydawnictwa zgłaszają książki, w których pojawia się motyw gór, w różnym kontekście. Publikacje można było zgłaszać w sześciu kategoriach do 15 czerwca 2023 r.

Tegoroczne kategorie konkursowe:

1. Literatura non-fiction (książki wyprawowe i wspinaczkowe, dzienniki wypraw, książki podróżnicze, reportaż z podróży, autobiografia)

2. Literatura fikcjonalna (powieść, opowiadania, poezja, dramat)

3. Biografie, eseje, szkice, opracowanie naukowe i popularnonaukowe

4. Przewodniki i informatory

5. Albumy

6. Literatura dla dzieci

Jury przyzna nagrody w poszczególnych kategoriach i Grand Prix konkursu.


KONKURS NA KSIĄŻKĘ GÓRSKĄ ROKU im. Wawrzyńca Żuławskiego organizowany jest już po raz 10. przez Festiwal Literatury Górskiej odbywający się w ramach Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju. W ubiegłym roku do konkursu została zakwalifikowana rekordowa liczba książek – aż 58 publikacji.
(źródło: festiwalgorski.pl)

Dodaj komentarz