Konkursy Najlepsze książki/plebiscyty

Laureaci Konkursu o Nagrodę Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk za najlepszą publikację o Wielkopolsce w 2022 roku

Nagrody Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk za najlepszą publikację o Wielkopolsce w 2022 roku zostały rozdane! W tym roku, już po raz szósty, nagrodzono autorów najlepszych prac w kategoriach: literatura naukowa, literatura popularnonaukowa i beletrystyka oraz literatura dotycząca miasta Poznania.

  • W kategorii literatura naukowa nagrodę otrzymał dr Artur Makowski autor monografii pt. Życie codzienne mieszkańców Pleszewa w drugiej połowie XVIII wieku, wydanej przez Wydawnictwo PTPN i Wydawnictwo Miejskie Posnania.
  • W kategorii literatura popularnonaukowa i beletrystyka nagrodę otrzymał Radosław Nawrot autor publikacji pt. Gaspar da Gama, wydanej przez Wydawnictwo Miejskie Posnania.
  • W kategorii literatura dotycząca miasta Poznania nagrodę przyznano publikacji pt. Wyparte historie. Antysemityzm na Uniwersytecie Poznańskim w latach 1919–1939, pod red. Macieja Michalskiego i Krzysztofa Podemskiego wydanej przez Wydawnictwo Naukowe UAM.
  • W tym roku Kapituła Konkursu przyznała nagrodę specjalną Kronice Miasta Poznania z okazji 100-lecia istnienia czasopisma, które jest kopalnią wiedzy o dziejach, wydarzeniach oraz postaciach miasta Poznania.
Ogłoszenie wyników Nagrody PTPN za 2022 rok

Nagrody wręczył prezes PTPN, prof. UEP dr hab. Filip Kaczmarek.
Uroczystości towarzyszyła wystawa książek zgłoszonych do Konkursu.
Partnerem tegorocznego Konkursu jest Grupa MTP.

(info PTPN)


Dodaj komentarz