Festiwale literackie

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie zaprasza na Festiwal Sztuki CARPE DIEM

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie zaprasza na pierwszą edycję Festiwalu Sztuki CARPE DIEM. Poezja. Teatr. Filozofia. Jazz.


Festiwal CARPE DIEM to okazja do udziału we wspaniałych wydarzeniach artystycznych i jednoczesnego relaksu wśród cudownej przyrody czarnoleskiego parku – mówi Ireneusz Domański, dyrektor Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.
Dodaje, że coś dla siebie znajdą miłośnicy wielu dziedzin sztuki, a także najmłodsi, dla których przygotowano specjalne atrakcje.

W programie: spektakle teatralne, koncerty jazzowe, spotkanie filozofek, czytanie poezji przez Dorotę Segdę i Teresę Budzisz-Krzyżanowską, animacje dla dzieci „Kto w parku śpiewa i co w parku rośnie?”, piknik rodzinny pod lipami, a także, światowa premiera „Trenów”, spektaklu inspirowanego największym dziełem Jana Kochanowskiego, podczas którego z ust aktorów nie padną żadne słowa… Na scenie pojawią się aktorki i aktor z Teatru Warszawskie Centrum Pantomimy. Reżyserem spektaklu i autorem scenariusza jest Bartłomiej Ostapczuk.

Spektakl „Treny” to próba spotkania światów, które same w sobie stanowią pełnię. Poezji słowa i poezji ciała. To przenikanie się myśli i emocji zawartych w tym wielkim literackim dziele. Opowieść o człowieku, który wyruszając w podróż w poszukiwaniu utraconej osoby, spotyka siebie samego – mówi reżyser.
Więcej szczegółów

(źródło: Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie)

Dodaj komentarz