Rynek polski Rynek wydawniczy Wydawnictwa

Książki z Burdy do Wydawnictwa Kobiecego

Należące do Grupy Burdy Wydawnictwo Słowne sprzedało prawa do ponad 120 tytułów książkowych Wydawnictwu Kobiecemu z Białegostoku – podaje portal Wirtualnemedia.pl. To kończy proces wycofywania się Burdy z biznesu książkowego.

Burda wydawała książki od ponad 20 lat, najpierw pod marką Burda Książki, a od kwietnia 2021 roku jako Wydawnictwo Słowne działało od ponad 20 lat. Do kwietnia 2021 r. funkcjonowało pod nazwą Burda Książki. Tłumaczono wówczas, że rebranding związany był „z wdrożeniem nowej strategii rozwoju, która polega na poszerzeniu naszego portfolio, m.in. o literaturę faktu i literaturę dla dzieci”. Wydawnictwo Słowne zdecydowało o zwolnieniu wszystkich pracowników, a potem sprzedaż e-wydań książek wstrzymano.
Burda negocjowała sprzedaż praw do tytułów z kilkoma wydawcami. Ostatecznie wybór padł na Wydawnictwo Kobiece. Pozyskało ono prawa do ponad 120 tytułów zarówno w tradycyjnych formatach, jak i wydania digitalowe: e-booki i audiobooki. Do jego portfolio trafiły pozycje takich autorek jak m.in. Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agnieszka Jeż, Joanna Jagiełło, Barbara Supeł, Justyna Bednarek.
Poszerzenie oferty o te tytuły pozwoli nam na dalszy rozwój oraz umocnienie pozycji na rynku książki. Chciałabym podkreślić, że nasza wizja wydawnicza od lat opiera się na tworzeniu jakościowej i rozwijającej literatury skierowanej do różnych grup czytelników i wierzę, że dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiedzieć na ich potrzeby – napisała Agnieszka Stankiewicz-Kierus, prezeska Wydawnictwa Kobiecego, w komunikacie, który znalazł się na stronie wydawcy.


Wydawnictwo Kobiece powstało w Białymstoku w 2008 roku. Specjalizujemy się w literaturze obyczajowej, romansach, poradnikach oraz książkach dla dzieci i młodzieży. Wydaje też kryminały i thillery. Na przestrzeni lat powołało do życia kolejne marki wydawnicze, takie jak: Niegrzeczne Książki (romanse, erotyka), MOVA (literatura piękna, kryminały i thrillery, literatura faktu), Young (literatura dla młodzieży) i Świetlik (literatura dziecięca).
(źródło wirtualnemedia.pl)

Dodaj komentarz