Konkursy Różne

“Każda myśl o tobie jest jak blask we mgle” – XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Anny German

Czy jesteś miłośnikiem poezji? Czy marzysz o możliwości podzielenia się swoim talentem i wyrazistymi słowami z innymi? Jeśli tak, mamy dla Ciebie doskonałą okazję! Zielonogórski Ośrodek Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Jeszcze Żywych Poetów z dumą ogłaszają XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Anny German.


Ten prestiżowy konkurs poświęcony jest pamięci wybitnej artystki i patronki konkursu, Anny German. Jest to doskonała okazja dla wszystkich miłośników poezji, zarówno zrzeszonych w środowiskach literackich, jak i tych indywidualnych, aby zaprezentować swoje twórcze umiejętności.
Temat tegorocznej edycji konkursu to zdanie, które wybrzmiewa w piosence “Skrzydlaty koń”: Każda myśl o tobie jest jak blask we mgle. Zapraszamy do stworzenia wierszy, które odwołują się do tego fragmentu i przenoszą nas w świat emocji, marzeń i refleksji.
Każdy uczestnik może przesłać jeden wiersz w języku polskim, dotychczas niepublikowany i nie nagradzany. Pamiętaj, aby dołączyć godło, które składa się z co najmniej 8 znaków, w tym przynajmniej dwóch cyfr. Wszelkie formalności związane z przesyłaniem zgłoszeń znajdziesz na stronie www.zapisy.zok.com.pl.
Jury konkursu składa się z doświadczonych specjalistów w dziedzinie literatury. To oni ocenią nadesłane wiersze i wyłonią laureatów. Wyniki zostaną ogłoszone podczas biesiady literacko-muzycznej, która odbędzie się 25 listopada 2023 roku w Zielonej Górze.
Jeśli masz ukończone 16 lat i czujesz w sobie iskrę poetycką, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z poezją, czy masz już na koncie nagrody i wyróżnienia, serdecznie zapraszamy do udziału. Organizatorzy zachęcają zarówno członków zrzeszonych w środowiskach literackich, jak i niezależnych poetów, by podzielili się swoimi twórczymi dziełami.

Nagrody finansowe czekają na zwycięzców! Pierwsze miejsce zostanie uhonorowane kwotą 1000 zł, drugie miejsce 900 zł, a trzecie miejsce 800 zł. Ponadto, trzy równorzędne wyróżnienia otrzymają po 400 zł.
Nie wahaj się, zgłoś swój wiersz do konkursu! To doskonała szansa, aby twój talent został dostrzeżony i doceniony.
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 25 sierpnia 2023 roku. Nie przegap okazji i podziel się swoją poezją z innymi miłośnikami literatury.

Zgłoszenia na stronie zapisy.zok.com.pl do 25 sierpnia 2023 r. 

Dołącz do grona poetów, którzy swoimi słowami potrafią oczarować czytelników!

(info: Zielonogórski Ośrodek Kultury)

Dodaj komentarz