Festiwale literackie Kiermasze książek

W niedzielę 30 lipca rusza IX Festiwal Stolica Języka Polskiego

Od 30 lipca do 5 sierpnia odbywać się będzie dziewiąta edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Hasło tegorocznego wydarzenia to „Cała nadzieja w literaturze”, jego patronem będzie Sławomir Mrożek.

Pierwszy dzień festiwalu odbędzie się w Zamościu, w kolejnych dniach impreza przeniesie się do Szczebrzeszyna. W związku z faktem, że to właśnie Sławomir Mrożek został tegorocznym patronem festiwalu, wydarzenie odwiedzi jego żona, Susana Osorio-Mrożek. Kuratorem pasma poświęconego Mrożkowi jest Janusz Majcherek.

W programie tegorocznej Stolicy Języka Polskiego znalazły się m.in. spotkania z takimi twórcami, jak: Kristina Sabaliauskaitė, Inga Iwasiów, Maciej Hen, Małgorzata Lebda, Joanna Bator, Maciej Bobula, Tadeusz Słobodzianek, Zuta Rudzka, Ryszard Krynicki, Grażyna Plebanek, Ryszard Koziołek czy Szczepan Twardoch.

Tegoroczną edycję przygotował zespół programowy w składzie: Piotr Duda, dyrektor artystyczny, Magdalena Kłos-Podsiadło, kuratorka programu dla dzieci, Katarzyna Stoparczyk, kuratorka programu dla dzieci Justyna Sobolewska, kuratorka głównego programu literackiego, Anna Skrzypek-Duda, organizacja wystaw, Paweł Nowak, kurator Pasma Językowego UMCS, Janusz Majcherek, kurator Pasma Patrona,
Jagoda Gawliczek, opiekunka Programu Młodzieżowego: Przestrzeń Inspiracji.
Organizatorem Festiwalu Stolica Języka Polskiego jest Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń.

Festiwal Stolica Języka Polskiego został wyróżniony certyfikatem Turystycznej Marki Roztocze.

Ze szczegółowym programem wydarzenia można zapoznać się na stronie internetowej Festiwalu.


Festiwal Stolica Języka Polskiego 2023 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

Dodaj komentarz