poligrafia - różne

“Kwiaty Polskie” – weekendowe warsztaty artystyczne z sitodruku

Narodowe Centrum Kultury zaprasza osoby o zdolnościach artystycznych, do wzięcia udziału w dwudniowych warsztatach pn. Kwiaty Polskie realizowanych w ramach programu Barwy Wspólne. Celem warsztatów jest przygotowanie unikatowych toreb z ozdobnym motywem roślinnym. Zajęcia będą również okazją do poznania kwiatów polskich, ich symboliki i kontekstu kulturowego oraz zgłębienia tajników techniki sitodruku.

Nabór na warsztaty sitodruku odbędzie się za w dniach 21 sierpnia – 5 września. Do udziału w zajęciach zapraszane są osoby o zdolnościach artystycznych, które przygotują i prześlą autorską ilustrację wybranego kwiatu. Z nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną wyjątkowe projekty, a ich autorzy stworzą wspólnie z organizatorem projekty toreb, które będą stanowiły oryginalne i wyjątkowe gadżety do programu Barwy Wspólne.

Formularz zgłoszeniowy

Sitodruk to jedna z technik grafiki warsztatowej, która pozwala stworzyć autorską pracę na różnym podłożu – papierze, torbie, koszulce. Podczas warsztatu omówione zostaną wybrane projekty uwzględniając wymogi techniki sitodruku. Następnie odbędzie się cały proces od przygotowania ilustracji pod sito, naświetlenia, wypłukania matrycy i stworzenia odbitek. Wyzwaniem będzie produkcja 200 toreb z wyłonionymi z naboru ilustracjami.

Nabór na warsztaty 21 sierpnia – 5 września 2023 r., do godz. 15.00
Warsztaty 23-24 września 2023 r.
(info NCK)

Dodaj komentarz