Różne

„Pociąg do czytania” – następna stacja: Kraków Główny

W piątek 25 sierpnia 2023 r. „Pociąg do czytania” zatrzyma się na dworcu kolejowym Kraków Główny PKP – będzie to przedostatni przystanek wakacyjnej, proczytelniczej strefy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.


W godzinach 11:00-19:00 wszyscy będą mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi w mobilnej bibliotece, wziąć udział w czytelniczych animacjach oraz wpisać się do pełnej inspiracji podróżnej księgi pamiątkowej.

Książki zapewnia m. in. Państwowy Instytut Wydawniczy, Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK, Warsztaty Kultury Lublin i Wydawnictwo NCK. W ramach strefy odbędą się też liczne warsztaty plastyczne oraz zagadki i quizy z motywami czytelniczymi i podróżniczymi. Osoby, które przyniosą ze sobą inne książki, będą mogły wziąć udział w  bookcrossingu. Gościem strefy NPRCz 2.0 będzie Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, która zapewni miłośnikom czytania dodatkowe książki w Lotnej Czytelni oraz Biblioteka Kraków,  która organizuje kącik czytania bajek dla najmłodszych.


Celem akcji „Pociąg do czytania”, organizowanej wraz z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A., jest przypomnienie o wartościowych i przyjemnych zaletach czytania. Podróż i lektura książek to doskonałe połączenie, ponieważ obie aktywności poszerzają naszą wiedzę o świecie, przenoszą nas w nowe, nieznane rejony oraz wzbogacają o doświadczenia i przeżycia pozwalające spojrzeć na świat z innej perspektywy. Ostatnim przystankiem „Pociągu do czytania” będzie dworzec Wrocław Główny (1 września).

(info NCK)

Dodaj komentarz