Różne

„Pociąg do czytania” – następna stacja: Wrocław Główny

W piątek 1 września 2023 r. „Pociąg do czytania” zatrzyma się na swoim ostatnim przystanku – dworcu kolejowym Wrocław Główny PKP.


W godzinach 11:00-19:00 wszyscy będą mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi w mobilnej bibliotece, wziąć udział w czytelniczych animacjach oraz wpisać się do pełnej inspiracji podróżnej księgi pamiątkowej.

Książki zapewnia m. in. Państwowy Instytut Wydawniczy, Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK, Warsztaty Kultury Lublin i Wydawnictwo NCK. W ramach strefy odbędą się też warsztaty plastyczne oraz zagadki i quizy z motywami czytelniczymi i podróżniczymi. Osoby, które przyniosą ze sobą inne książki, będą mogły wziąć udział w  bookcrossingu.

Gościem strefy NPRCz 2.0 będzie Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, która zapewni miłośnikom czytania dodatkową atrakcję – grę terenową, która zachęci uczestników do odwiedzenia 38 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu,  a zwłaszcza tej najbliższej, znajdującej się na 1. piętrze. dworca kolejowego.  Dzięki zadaniom będzie można odkryć nie tylko zabytkowe wnętrza Filii 12, ale i bogate, różnorodne zbiory, wśród których – obok tradycyjnej literatury – nie brakuje mangi, gier planszowych i książek w języku ukraińskim.


Celem akcji „Pociąg do czytania”, organizowanej wraz z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A., jest przypomnienie o wartościowych i przyjemnych zaletach czytania. Podróż i lektura książek to doskonałe połączenie, ponieważ obie aktywności poszerzają naszą wiedzę o świecie, przenoszą nas w nowe, nieznane rejony oraz wzbogacają o doświadczenia i przeżycia pozwalające spojrzeć na świat z innej perspektywy.

(info NCK)

Dodaj komentarz