Targi, festiwale

Opolcon 2023

Dziesiąta edycja Festiwalu Fantastyki Opolcon odbędzie się w dniach 15-17.09.2023 r.


Festiwal Fantastyki Opolcon to darmowy konwent fantastyczny odbywający się w Opolu już od 10 lat, zazwyczaj jesienią. Organizowany jest przez:

– Stowarzyszenie OKF Fenix,

– Zespół Szkół Elektrycznych,

– Zespół Szkol Ekonomicznych,

– Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego.

Na terenie obiektu znajduje się Games Room, wypełniony po brzegi grami planszowymi, z których bez przerwy można korzystać. Na konwencie znaleźć można także szeroko rozbudowaną strefę RPG i LARP. Organizowane są również turnieje e-sportowe, w których można wygrać wartościowe nagrody i zmierzyć się z godnymi przeciwnikami.

Na kilku piętrach znajdują się wystawcy, oferujący przeróżne fantastyczne przedmioty – od breloczków i przypinek, przez kubki i ręcznie robione mydła, aż po poduszki i koszulki. Gadżety nigdy nie są monotematyczne, wystawcy zawsze mają do zaoferowania szeroką gamę produktów i marek.

Każdy jest w stanie znaleźć u nas coś dla siebie. Konwent przyciąga fanów fantastyki wszelkiej maści, wszyscy są tu mile widziani. Część z atrakcjami za dnia odbywa się w ZS Elektrycznych, a znajdujący się obok ZS Ekonomicznych kryje w sobie Sleep Roomy, w których można zostawić swoje rzeczy i przenocować, gdy zajdzie potrzeba. W tym roku po raz pierwszy współorganizatorem Opolconu jest Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VIII, w którym również będzie się działo sporo atrakcji.

Miejscem imprezy będą sąsiadujące budynki: Zespołu Szkół Elektrycznych i Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Opolu oraz znajdującego się nieopodal, przy ulicy Ozimskiej, Publicznego Liceum Ogólnokształcące nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego.

Wydarzenie od wielu edycji współfinansowane jest ze środków Urzędu Miasta Opole.

Program festiwalu
(źródło: opolcon.pl)

Dodaj komentarz