Poligrafia Technika

Canon prezentuje nowy skaner do formatu A4

Canon Europe wprowadził na rynek imageFORMULA DR-S250N, niezawodny, bezpieczny, wydajny i kompaktowy skaner na biurko, zaprojektowany z myślą o nowoczesnych miejscach pracy. DR-S250N umożliwia szybkie i łatwe skanowanie oraz udostępnianie dokumentów za pomocą z szerokiej gamy urządzeń, co ułatwia firmom tworzenie bardziej elastycznych środowisk pracy.


Dla większości organizacji skanowanie jest kluczowym elementem codziennych procesów. Skaner biurkowy A4 odpowiada na potrzebę sprawnej współpracy w rozproszonych zespołach – urządzenie ułatwia szybkie udostępnianie plików i płynny przepływ dużej liczby dokumentów między pracownikami, wykonującymi pracę w różnych lokalizacjach.

Elastyczne i wszechstronne możliwości łączności
imageFORMULA DR-S250N zapewnia intuicyjne i łatwe udostępnianie dokumentów poprzez elastyczne opcje łączności, pozwalając użytkownikom na bezproblemowe połączenie się za pomocą sieci lokalnej LAN (Local Area Network) lub bezpośrednio przez USB. Zaawansowana funkcja skanowania sieciowego, eliminuje długi czas konfiguracji powodowany instalacją sterowników lub oprogramowania i redukuje opóźnienia w realizacji zadań.

Uruchomienie skanera jest bardzo łatwe. Wystarczy za pomocą urządzenia mobilnego zeskanować kod QR wyświetlany na skanerze – umożliwia to natychmiastowe połączenie z aplikacją webową skanera CaptureOnTouch LITE Web. Skaner imageFORMULA DR-S250N jest kompatybilny z różnymi urządzeniami: tabletami, komputerami PC, MacBookami i Chromebookami – co oznacza elastyczność i wygodę dla osób, które chcą korzystać z zaawansowanych funkcji skanowania zarówno w biurze, jak i przestrzeni coworkingowej.

Urządzenie wyposażone jest w funkcję skanowania bezpośredniego, umożliwiając użytkownikom skonfigurowanie rutynowych procesów skanowania na samym urządzeniu, bez potrzeby korzystania z komputera czy dodatkowego oprogramowania. W rezultacie, pracownicy firmy mogą za pomocą jednego przycisku skanować dokumenty prosto do poczty elektronicznej, udostępnionych folderów i narzędzi do współpracy, takich jak Teams lub Slack.

Produktywność idzie w parze z jakością
Najnowszy skaner imageFORMULA pomimo wysokiej wydajności nie oznacza kompromisu w kwestii jakości. Oferuje użytkownikom wiodące na rynku możliwości przetwarzania obrazu, które zapewniają wysokiej klasy rezultaty skanowania. Dzięki kontaktowym czujnikom obrazu (CIS), użytkownicy mogą uzyskać obrazy ostrzejsze z mniejszymi zniekształceniami i lepszą czytelnością tekstu.

Po zeskanowaniu dokumentu, funkcja optycznego rozpoznawania znaków (OCR) może być wykorzystana do tworzenia edytowalnych i przeszukiwalnych plików, co ułatwia efektywną współpracę i udostępnianie dokumentów w firmie. Skaner jest kompatybilny z szerokim zakresem rodzajów dokumentów, w tym: dokumentów prawnych, paragonów, wizytówek i paszportów, co pozwala na wszechstronne wykonywanie zadań biurowych.

Łatwiejsze zabezpieczanie dokumentów
Ze względu na to, że firmy różnej wielkości nadal uważnie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa systemów informatycznych, menedżerowie IT mają za zadanie lepsze poznanie infrastruktury informatycznej firmy oraz identyfikację potencjalnie słabych punktów. Urządzenie imageFORMULA DR-S250N wzmacnia bezpieczeństwo informatyczne, poprzez to, że zeskanowane dokumenty nie są zapisywane w urządzeniu. Minimalizuje to ryzyko wycieku poufnych danych, bez względu na to, ile osób korzysta ze skanera.

Ponadto, zespoły IT mogą łatwo zarządzać użytkownikami, ustawiać ograniczenia i dostosowywać ustawienia preferencji skanowania użytkownika za pośrednictwem Active Directory lub protokołu LDAP,zapewniając ścisłe zabezpieczenie dostępu do procesów oraz autoryzację i identyfikację użytkowników.

Z myślą o zrównoważonym rozwoju
Urządzenie imageFORMULA DR-S250N zostało zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju – podczas produkcji wykorzystywana jest odnawialna energia słoneczna, a opakowanie może być ponownie wykorzystane i jest biodegradowalne. Do jego budowy wykorzystuje się tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu oraz trwałe komponenty zaprojektowane z myślą o dłuższej żywotności. Dodatkowo, niska waga urządzenia wynosząca 3,4 kg pomaga zminimalizować wpływ środowiskowy związany z transportem.

Więcej informacji

(info ON BOARD THINK KONG / ECCO Network)

Dodaj komentarz