EMPIK Rynek wydawniczy

Nowa generacja czytania. Premiera czytnika Empik GoBook 2.0

Lider na rynku treści cyfrowych tuż przed końcem roku przygotował dla czytelników ebooków nowość. Jeszcze w listopadzie zadebiutuje nowy model Empik GoBooka.


Pierwsza generacja czytnika Empik GoBook pojawiła się na rynku niemal 2 lata temu. Jego pozytywne przyjęcie przez branżę i użytkowników, a także sukces sprzedażowy sprawiły, że Empik Go zdecydował się na udostępnienie nowego produktu dla czytelników.

Rozwijanie segmentu digital w Grupie Empik to nasz priorytet. Empik GoBook był jednym z dwóch najchętniej kupowanych czytników na empik.com i w salonach Empiku, dlatego naturalnym krokiem było wprowadzenie jego kolejnej edycji na rynek. Z przyjemnością oddajemy w ręce czytelników jeszcze lepszy model, Empik GoBook 2.0. – Beata Nowalska, Senior Growth Manager Empik Go

Współpraca z firmą PocketBook, producentem popularnych w Polsce czytników, była kluczowa dla marki. Empik Go po raz kolejny chciał udostępnić swoim użytkownikom produkt niezawodny technologicznie, jak i bezpieczny dla zdrowia. Empik GoBook 2.0 został oparty na podzespołach najnowszego modelu PocketBook Verse. Jest wyposażony w komfortowy dla oczu 6-calowy ekran dotykowy E-Ink Carta™ i podświetlenie SMARTlight z regulacją temperatury barwnej ekranu.

Co nowego?
Empik GoBook 2.0. został wyposażony w kilka dodatkowych funkcji, które mają na celu podniesienie jakości korzystania z urządzenia na co dzień. Czytnik zyskał wejście USB-C, nową solidną konstrukcję, pozostając przy tym wciąż lekki. Marka dodała też możliwość przeglądania katalogu ebooków oraz dodawania do biblioteki tytułów z poziomu czytnika w aplikacji Empik Go. Nowe urządzenie jest kompatybilne z 25 formatami plików tekstowych oraz graficznych, które nie wymagają konwersji.

Twórcy nowego czytnika postanowili wzbogacić go nie tylko o nowe rozwiązania technologiczne, ale także zadbali o zmianę wyglądu. GoBook 2.0 dostępny jest w kolorze sky lagoon, który nawiązuje do brandowego koloru aplikacji Empik Go.

Sky lagoon to połączenie wody i nieba. Takiego oczyszczającego umysł i ciało bezkresu, który koi i wycisza. Przywołuje miłe wspomnienie wakacji, na które można zabrać urządzenie z setkami ebooków i czytać bez końca – dodaje Martyna Ziębińska-Górska, Senior Brand Manager Empik Go. Jest to też kolor radosny, lekki i unikatowy. Bardzo liczymy, że zawojuje rynek.

Urządzenie, które powstało we współpracy Empik Go i firmy PocketBook, będzie dostępne we wszystkich salonach stacjonarnych Empiku oraz na empik.com. Wraz z czytnikiem użytkownik otrzymuje zainstalowaną na urządzeniu aplikację Empik Go oraz darmowy kod na 60 dni do abonamentu Go Mini, w ramach którego można przeczytać lub przesłuchać 4 tytuły z puli ponad 130 tys. e-booków, audiobooków i podcastów.

Więcej informacji

(info Empik)

Dodaj komentarz