Konkursy Konkursy literackie Konkursy poetyckie Różne

XII edycja konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora

Organizatorzy konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora zapraszają do udziału w dwunastej jego edycji.

Konkurs o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora na „Książkę o Sądecczyźnie” i „Sądeckiego Autora” został ogłoszony w 2012 roku a pierwszych laureatów poznaliśmy rok później. Konkurs ma na celu popularyzację książek o Sądecczyźnie i uhonorowanie sądeckich ludzi pióra. Jego pomysłodawczynią jest Mariola Berdychowska, która jest zarazem przewodnicząca konkursowej kapituły. W ciągu jedenastu lat trwania konkursu zgłoszono 154 „Sądeckich autorów” i 303 „Książki o Sądecczyźnie. Patronem konkursu jest prof. Bolesław Kumor, jeden z najwybitniejszych nowożytnych historyków Kościoła. 

Zgłoszenia przyjmowane są w dwóch kategoriach:

  • „Książka o Sądecczyźnie” – w ramach tej kategorii można zgłaszać książki reprezentujące wszystkie gatunki literackie, dzieła naukowe i popularnonaukowe, wydane w 2023 roku, podejmujące tematy związane z Sądecczyzną lub sądeczanami.
  • „Sądecki autor” – w ramach tej kategorii można zgłaszać autorów, którzy urodzili się lub mieszkają na terenie Nowego Sącza lub powiatu nowosądeckiego. Nagroda przyznawana jest za całokształt twórczości literackiej danego autora.

Zgłoszenia można przesłać drogą mailową na adres: sekretariat@sadeczanin.info lub pocztą na adres: Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”, ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz. Jedna osoba może w każdej z dwóch kategorii dokonać maksymalnie 3 zgłoszeń.

Zgłoszenia do XII edycji konkursu przyjmowane są do 15 stycznia 2024 roku.

Regulamin konkursy i formularze zgłoszeń na stronie miesięcznika „Sądeczanin”.

Laureatów poznamy podczas 6. Sądeckich Targów Książki (26-82.2024).


Organizatorem konkursu jest Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” wraz z Fundacją Sądecką, a to literackie przedsięwzięcie wspierane jest przez portal i miesięcznik „Sądeczanin”.

Konkurs o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora na „Książkę o Sądecczyźnie” i „Sądeckiego Autora” został ogłoszony w 2012 roku a pierwszych laureatów poznaliśmy rok później. Konkurs ma na celu popularyzację książek o Sądecczyźnie i uhonorowanie sądeckich ludzi pióra. Jego pomysłodawczynią jest Mariola Berdychowska, która jest zarazem przewodnicząca konkursowej kapituły. W ciągu jedenastu lat trwania konkursu zgłoszono 154 „Sądeckich autorów” i 303 „Książki o Sądecczyźnie.

Regulamin konkursy i formularze zgłoszeń na stronie miesięcznik „Sądeczanin”.

(źródło „Sądeczanin”)

Dodaj komentarz