Księgarnie Różne

TaniaKsiazka.pl na rzecz małych pacjentów onkologicznych

Książki dla różnych grup wiekowych, gry planszowe i puzzle trafiły do pacjentów Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.


Właściciele księgarni TaniaKsiazka.pl przekazali na oddział regał wypełniony po brzegi – przede wszystkim książkami.  

“Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudna i długa jest walka z chorobą na tym oddziale. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc wstawiając tu ten energetyczny, pomarańczowy wypełniony książkami i grami regał dla małych pacjentów. Wiemy też, że pobyt w szpitalu jest ogromnie stresujący zarówno dla małych pacjentów, jak i ich rodzin przebywających na oddziale. Dlatego w regale jest też sporo literatury dla dorosłych, by również  rodzice mogli na chwilę odpocząć od stresu i zmienić trochę perspektywę” – mówią właściciele TaniaKsiazka.pl Agnieszka Stankiewicz-Kierus i Łukasz Kierus.

O tym, jak ważne jest takie wsparcie mówiła też kierownik Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii prof. Maryna Krawczuk – Rybak.

“Mali pacjenci przebywają na tym oddziale bardzo długo, często wiele miesięcy. Ich dni wypełnione są procedurami medycznymi, ale mają też sporo wolnego czasu. Te książki i gry pomogą im wypełnić czas wolny, oderwać się, choć na chwilę, od smutnej szpitalnej rzeczywistości” -podkreślała prof. Maryna Krawczuk – Rybak.

W sumie właściciele TaniaKsiazka.pl obdarowali oddział ponad 130 książkami, głównie dla najmłodszych i dla młodzieży. Wśród książek dla dorosłych znalazły cię nowości z kategorii: kryminał, sensacja, fantastyka, literatura obyczajowa i romans. Oprócz tego najmłodszych pacjentów ucieszy kilkadziesiąt kolorowanek i wyklejanek. W regale zmieściła się tylko część z ponad 90 gier i puzzli, pozostałe trafią na świetlicę. Wartość przekazanej darowizny to około 11 tys. zł. 

Przekazanie “TanioKsiążkowego” regału to jedno z działań księgarni z okazji “Miesiąca Dobroczynności” w Fundacji “Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci. Fundacja od lat opiekuje się pacjentami jedynego w regionie północno-wschodnim specjalistycznego ośrodka onkologii dziecięcej. TaniaKsiazka.pl działania Fundacji wspiera od 10 lat. W listopadzie przekazała też 10 pakietów książek na aukcje charytatywne oraz 30 pakietów na loterię charytatywną na rzecz podopiecznych fundacji.

Krótka relacja z przekazania.


TaniaKsiazka.pl to istniejąca od 2006 roku, jedna z najbardziej rozpoznawalnych księgarni online w Polsce. Jej misją jest poszerzanie grona polskich czytelników i dbałość o wysoki poziom obsługi konsumentów. W asortymencie sklepu znajduje się niemal 400 tys. produktów – książek, gier, zabawek, produktów elektronicznych i artykułów papierniczych. TaniaKsiazka.pl stale powiększa sieć stacjonarnych punktów odbioru zamówień online. Obecnie w całej Polsce ma ich ponad 40, w tym 12 księgarni pod marką TaniaKsiazka.pl.

(info TaniaKsiazka)

Dodaj komentarz