Edytorstwo Różne

Festiwal ilustracji w Zamościu

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie projektu „Multimedia dla Ilustracji. Program edukacyjny.”, który zaowocuje wyjątkowym wydarzeniem – Festiwalem Ilustracji. Program zainicjowany został przez BWA – Galerię Zamojską we współpracy z Instytutem Sztuki Mediów im. prof. Ryszarda Winiarskiego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w dn. 24-30 listopada i zapowiada się niezwykle interesująco. Podczas tego wydarzenia zaprezentowane zostaną różnorodne ilustracje, pochodzące z bogatych zbiorów galerii, oraz animacje stworzone na ich podstawie przez studentów i absolwentów Instytutu Sztuki Mediów ASP w Warszawie.

Celem tego wydarzenia jest zaprezentowanie ilustracji w nietypowy dotąd sposób. Prezentowane prace będą dostępne na specjalnie przygotowanych ekranach, umieszczonych w przestrzeniach galerii, a punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie pokaz ilustracji oraz animacji na fasadzie zamojskiego ratusza. Będziemy mieli okazję podziwiać zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne podejście do sztuki ilustracyjnej. Ta interakcja między statycznym obrazem a ruchem przynosi nowe spojrzenie na prace i otwiera nowe możliwości interpretacji.  Zachęcamy wszystkich miłośników do odwiedzenia festiwalu i zagłębienia się w fascynującym świecie ilustracji oraz doświadczenia piękna jakie ukrywa.

  • 24 listopada godz. 16:00 – Wernisaż wystawy “Multimedia dla ilustracji” w BWA Galerii Zamojskiej, ul. Staszica 27, Zamość
  • 24-25 listopada godz. 17:00 – Projekcja animacji na fasadzie zamojskiego ratusza – Rynek Wielki w Zamościu

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(info BWA Galeria Zamojska)

Dodaj komentarz