Rynek wydawniczy

Literatura Włoch w centrum uwagi na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie

16 stycznia 2024 roku w Ambasadzie Republiki Włoskiej w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia dotyczącego udziału Włoch w roli Gościa Honorowego Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Porozumienie zostało podpisane przez reprezentującego stronę włoską J.E. Luca Franchetti Pardo, Ambasadora Włoch w Polsce, oraz przez przedstawicieli strony polskiej Jacka Oryla – Dyrektora Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie i Waldemara Michalskiego, Prezesa Fundacji Historia i Kultura, będącej organizatorem wydarzenia.

Włochy będą w centrum tegorocznej edycji dzięki bogatemu programowi wydarzeń takich jak prezentacje książek, spotkania z autorami oraz przedstawicielami branży wydawniczej: będzie to znakomita okazja do zaprezentowania i promocji włoskiego środowiska wydawców w Polsce. Jak podkreśla Ambasador Luca Franchetti Pardo Targi Książki w Warszawie, na których w tym roku Włochy wystąpią jako gość honorowy, stanowią niezwykłą szansę dla włoskich wydawców do zaprezentowania się na rynku 40 milionów mieszkańców, którzy, o czym miałem okazję się wielokrotnie przekonać, żywią głębokie i autentyczne zainteresowanie włoską kulturą na różnych polach, wręcz pragnienie kontaktu z nią.

Moment podpisania umowy. Od lewej: Ambasador Włoch w Polsce Luca Franchetti Pardo, Dyrektor Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie Jacek Oryl, Prezes Fundacji Historia i Kultura Waldemar Michalski

Udział Włoch jest możliwy dzięki współpracy i wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej, Ministerstwa Kultury (Centrum Książki i Czytelnictwa – CEPELL), Agencji ds. Promocji Handlu Zagranicznego ICE-ITA oraz Włoskiego Stowarzyszenia Wydawców, przy koordynacji, w Polsce, przez Ambasadę Włoch, Włoski Instytut Kultury w Warszawie i Biuro ICE-ITA w Warszawie.

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie odbędą się w dniach 23-26 maja 2024 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i na placu Defilad. Wstęp na Targi jest bezpłatny, a wybrane targowe wydarzenia można będzie dodatkowo śledzić w mediach społecznościowych organizatora.
(info: Fundacja Historia i Kultura)

Dodaj komentarz