Różne Rynek wydawniczy

Wydaj książkę w 2024 roku

Piszesz wiersze, opowiadania lub powieść? Przygotowujesz książkę eseistyczną? Zajmujesz się przekładem literackim? Pragniesz zadebiutować? Opublikować kolejny tom poetycki lub prozatorski? Podnieść swoje umiejętności? Szukasz miejsca, które wypromuje twoją książkę i zaoferuje szeroką dystrybucję, partycypowanie w zyskach oraz możliwość sprzedaży praw do zagranicznych wydań? Biuro Literackie – jedno z najczęściej wyróżnianych wydawnictw w Polsce – przyjmuje jeszcze tylko przez kilka dni zgłoszenia do projektów towarzyszących najstarszemu festiwalowi literackiemu TransPort Literacki 29, który między 6 a 9 czerwca odbędzie się w Kołobrzegu.


Pełny wykaz projektów znaleźć można na stronie Biura Literackiego w zakładce PROJEKTY. Szczegółowe informacje dotyczące każdej pracowni i naboru znajdują się na poszczególnych podstronach. Zgłoszenia do wszystkich projektów przyjmowane są poprzez formularz do 31 stycznia 2024 roku do godziny 23:59. Wysyłka zgłoszenia jest jednoznaczna z akceptacją wszystkich warunków projektu zawartych w ogłoszeniu opublikowanym na stronie biuroliterackie.pl w dziale Projekty. Niekompletne lub niespełniające kryteriów zgłoszenia nie będą brane pod uwagę. Ogłoszenie wyników nastąpi między 7 a 21 marca 2024 roku na facebookowym profilu Biura Literackiego oraz poprzez wiadomość mailową przesłaną na adres ze zgłoszenia.

Na co mogą liczyć autorki i autorzy, tłumaczki i tłumacze, którzy podejmą współpracę z Biurem Literackim? Książki publikowane są równolegle w dwóch formatach – w wersji papierowej i jako e-book. Wydawane są bez finansowego wkładu autora, z którym wydawnictwo dzieli się zyskami ze sprzedaży każdego egzemplarza. Mają zapewnioną szeroką dystrybucję, docierają do księgarń w całej Polsce, wszystkich głównych sieci i sklepów internetowych. Około 20 procent nakładu stanowią egzemplarze dla recenzentów, jurorów nagród literackich, a także tłumaczy i zagranicznych wydawców.

Każdy tytuł ma wyznaczoną z bardzo dużym wyprzedzeniem datę premiery w księgarniach. W tygodniu po ukazaniu się książki wydawnictwo zapewnia premierze recenzje, rozmowę z autorem lub autorką, komentarze, prezentacje fragmentów. Do tego dochodzą zarejestrowane w profesjonalny sposób czytania z udziałem wybitnych muzyków, filmowa rozmowa wokół książki i profesjonalna sesja zdjęciowa. Drugim obok premiery najważniejszym momentem dla książki jest prezentacja w trakcie festiwalu, w którym uczestniczy kilkusetosobowa publiczność z kraju i zagranicy, w tym dyrektorzy festiwali i ważnych instytucji.

Projekty Biura Literackiego to unikalne, wypracowywane latami projekty wydawnicze, warsztatowe i edukacyjne. Wśród laureatek i laureatów poprzednich edycji są m.in.: Anna Adamowicz (Nagroda im. W. Szymborskiej), Agata Jabłońska, Jakub Pszoniak i Aleksander Trojanowski (Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius), Radosław Jurczak (Nagroda Literacka m.st. Warszawy), Elżbieta Łapczyńska (Nagroda Conrada). Wszelkie dodatkowe informacje na temat projektu będą pojawiać się na profilu Biura Literackiego na Facebooku. Ponadto najważniejsze informacje przesyłane będą drogą mailową. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany powyższych warunków.

(info Biuro Literackie)

Dodaj komentarz