Różne Rynek wydawniczy

Rusza KANAŁ FANTASTYCZNY – nowa platforma dla fanów fantastyki

Tomasz Kołodziejczak i Ignacy Trzewiczek, uznani twórcy i wydawcy, ogłaszają start KANAŁU FANTASTYCZNEGO – nowej platformy dla miłośników literatury, komiksów, gier i innych form szeroko pojętej fantastyki. Kanał zainauguruje swoją działalność 15 lutego z trzema nowymi filmami tygodniowo, publikowanymi w każdy wtorek, czwartek i sobotę o 9.30.

Ignacy i Tomasz – 30 lat pasji, profesjonalizmu i koleżeństwa

Znamy się od blisko 30 lat. Wiele godzin przegadaliśmy o przeczytanych książkach i komiksach, o rozegranych planszówkach i RPGach, o rynku wydawniczym i współpracy z twórcami. Teraz będziemy to robić także na KANALE FANTASTYCZNYM – mówi Ignacy Trzewiczek, współtwórca kanału.

Jesteśmy fanami – dodaje Tomasz Kołodziejczak a jednocześnie zawodowcami działającymi na polskim i międzynarodowym rynku, jako twórcy i wydawcy prozy, gier i
komiksów, a także organizatorzy konwentów i promotorzy fantastyki w mediach. Osobiście poznaliśmy wielu najważniejszych polskich i światowych twórców i wydawców. Na KANALE FANTASTYCZNYM będziemy dzielić się z widzami naszymi fanowskimi opiniami i wspomnieniami oraz profesjonalnym doświadczeniem i wiedzą.

Co oferuje KANAŁ FANTASTYCZNY?
Kanał dotyczyć będzie szeroko rozumianej fantastyki, ze szczególnym naciskiem na media drukowane – książki i komiksy, planszówki i RPGi oraz gry bitewne i karciane. Młodsi fani będą mogli poznać klasykę i historię gatunku, zyskać szerszą perspektywę dla najnowszych wydarzeń i publikacji. Starsi miłośnicy – uruchomić sentymentalne wspomnienia i poszerzyć swoją wiedzę. Oczywiście, nie zabraknie też omówień ciekawych aktualności, odniesień do najnowszych filmów czy seriali itp.

Cykliczne vlogi specjalistów

Tomasz Kołodziejczak będzie realizował m.in cykl “Sobota z fantastyką” (o literaturze SF) i “Fantastykon” (o popkulturze), Ignacy Trzewiczek poprowadzi m.in. cykl “Planszówkowy Insider” (na temat branży gier) i “Gry wojenne” (o historycznych grach strategicznych). Na kanale pojawią się również vlogi innych znanych postaci z branży gier i fantastyki – już od lutego fani będą mogli posłuchać Jana Maurycego w ramach cyklu “Historia gier” oraz Marka Spychalskiego w ramach “Karcianego Kącika”.

Dodatkowo, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Ignacy, Tomasz i zaproszeni przez nich goście będą organizować nagrania live dla fanów Kanału Fantastycznego. Pierwszy lajf odbędzie się w niedzielę 3 marca 2024, o godzinie 19.00.

KANAŁ FANTASTYCZNY: Od Geeków dla Geeków

KANAŁ FANTASTYCZNY to platforma, na której eksperci i ludzie z branży będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, tworząc społeczność fanów, którzy kochają fantastykę w każdej jej formie.
Zapraszamy na premierę KANAŁU FANTASTYCZNEGO 15 lutego i na regularne spotkania we wtorki, czwartki i soboty.


O twórcach Kanału Fantastycznego:

Od lewej: Tomasz Kołodziejczak, Ignacy Trzewiczek

TOMASZ KOŁODZIEJCZAK – pisarz, scenarzysta, wydawca, promotor kultury. Debiutował w 1985 roku. Publikował powieści i opowiadania SF i fantasy, w tym cykle „Dominium Solarne” i „Ostatnia Rzeczpospolita”. Tworzył gry planszowe i komputerowe, scenariusze komiksowe, teksty publicystyczne. Wielokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją za powieść Kolory sztandarów w 1996 roku. Laureat licznych wyróżnień za działalność wydawniczą i promotorską. Jego utwory były tłumaczone na wiele języków. Autor recenzji i felietonów, redaktor pism „Voyager”, „Magia i Miecz”, „Świat Komiksu”, „Kaczor Donald”, twórca antologii, organizator konwentów, prowadzący telewizyjnych i radiowych programów o kulturze popularnej. Członek grupy literackiej Klub Tfurcuf. Od 1995 roku związany zawodowo z wydawnictwem Egmont, w którym m.in. stworzył imprint Klub Świata Komiksu i kierował nim w latach 1999–2023.

IGNACY TRZEWICZEK – projektant gier i wydawca. Debiutował w roku 1997 w miesięczniku „Magia i Miecz”. W 1999 założył wydawnictwo Portal Games, które przez kolejne dekady stało się jednym z największych wydawnictw gier planszowych w Europie. Jest autorem gier fabularnych („Neuroshima”, „Monastyr”), książek („Board Games That Tell Stories”) oraz licznych gier planszowych („Robinson Crusoe”, „Detektyw”, „Osadnicy: Narodziny Imperium”). Jego gry otrzymały ponad 50 nominacji do najważniejszych nagród w branży gier, jest laureatem m.in. Golden Geek Award, Dice Tower Award, As d’Or, także Gry Roku w Polsce, oraz Śląkfy dla Wydawcy Roku. Od 2014 roku prowadzi na YouTube program Planszówki TV.


O vlogerach Kanału Fantastycznego:

JAN MAURYCY – projektant gier i developer związany z branżą gier od 2018. Na swoim koncie ma szereg gier planszowych („Eleven”, „Podziemne Imperium”), tworzył gry na zlecenie m.in. dla Orlenu czy Niepodległej. W roku 2024 na rynek trafi jego najnowszy projekt „Thorgal: gra planszowa” stworzony we współpracy z Joanną Kijanką i Rafałem Szymą. Uwielbia Star Wars, Pokemony i disneyowskie komiksy.

MAREK SPYCHALSKI – pracuje w branży gier od 2013 roku. Organizator konwentów i eventów związanych z grami, prowadził kampanie promocyjne takich tytułów jak „Pierwsi Marsjanie”, „Cry Havoc” i wiele innych. W Glass Cannon Games odpowiadał za testy „Apex Legends: the board game”. Prywatnie zapalony fan karcianek CCG.


Ramówka programowa


Emisja
AutorTytuł vlogaTemat vloga
wtorek, 9.30Jan MaurycyHistoria gierCykl o najciekawszych grach i ich historii
Marek SpychalskiKarciany KącikCykl poświęcony grom karcianym

czwartek, 9.30
Ignacy TrzewiczekMiesięcznik komiksowyNajważniejsze komiksowe wydarzenia miesiąca
Recenzje historycznych gier wojennychRecenzje historycznych gier wojennych
Komentarze dotyczące branży gierKomentarze dotyczące branży gier

sobota, 9.30
Tomasz KołodziejczakSobota z fantastykąLiteratura fantastyczna i jej okolice

Kołodziejczak o komiksach
Komiksy – dzieła, twórcy, rynek

Fantastykon
Różne tematy związane z popkulturą

Kontakt:
YouTube – @KanalFantastyczny
Facebook – @KanałFantastyczny
Email – kfantastyczny@gmail.com

(info Kanał Fantastyczny)

Dodaj komentarz