EMPIK Różne

Powieści Makuszyńskiego w gwiazdorskiej obsadzie

Nikodem Rozbicki, Aleksandra Domańska, Antonina Litwiniak, Zbigniew Zamachowski i Martyna Byczkowska jako bohaterowie buntowniczych historii Kornela Makuszyńskiego. Kultowe powieści dla dzieci i młodzieży powracają w nowej odsłonie.


Kornel Makuszyński to jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy. Jego wyjątkowe tytuły o dzieciach i młodzieży, która nie boi się popełniać błędów, kocha przygody i wyróżnia się ogromną odwagą, podbiły serca milionów czytelników, widzów i słuchaczy. Już blisko 100 lat kultowe powieści Makuszyńskiego i ich filmowe ekranizacje kształtują wyobraźnię kolejnych pokoleń. Teraz przyszedł czas na ich odświeżenie. W Empik Go pojawiły się właśnie słuchowiska na podstawie najpopularniejszych tytułów. Słuchowiska dedykowane są dzieciom, które … nie chcą nikogo słuchać.

Klasyka literatury na nowo
Awanturnicza bajka O dwóch takich, co ukradli księżyc, detektywistyczny Szatan z siódmej klasy, emancypacyjna historia Panny z mokrą głową czy sentymentalna opowieść o przyjaźni Przygody wesołego diabła w nowych wersjach pojawią się 22 lutego. Nieco ponad miesiąc później do serii dołączą trzy słuchowiska: Szaleństwa Panny Ewy, Awantura o Basię oraz Bezgrzeszne lata. Tytuły oprócz odświeżonej warstwy językowej zyskały także oprawę muzyczną. Uwspółcześnionemu tekstowi, który będzie łatwiejszy w odbiorze dla młodego odbiorcy, towarzyszy ścieżka dźwiękowa inspirowana big-beatem.

1 projekt, 7 tytułów, 50 aktorek i aktorów
Kornel Makuszyńskim tworzył historie zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Wśród stworzonych przez niego bohaterów możemy znaleźć płynących z prądem nauczycieli i artystów, czułych rodziców, mocne dzieciaki, które nie boją się mówić „nie” i młode dziewczyny potrafiące walczyć o swoje. Wielu nazywa Makuszyńskiego prekursorem literatury dziewczyńskiej. Dlatego w rolach głównych słuchowisk Empik Go obsadził utalentowane aktorki młodego pokolenia. W produkcjach usłyszymy m.in. Martynę Byczkowską (Panna z mokrą głową), Antoninę Litwiniak (Awantura o Basię), Magdalenę Koleśnik, Aleksandrę Domańską (O dwóch takich, co ukradli księżyc) czy Annę Szymańczyk (Szaleństwa Panny Ewy). Towarzyszą im aktorzy: Nikodem Rozbicki, Zbigniew Zamachowski (Szatan z siódmej klasy), Jarosław Boberek (Przyjaciel wesołego diabła) czy Janusz Zadura (Bezgrzeszne lata i O dwóch takich, co ukradli księżyc).

Premiery:
22.02.2024 r. O dwóch takich, co ukradli księżyc, Szatan z siódmej klasy, Panna z mokrą głową, Przyjaciel wesołego diabła
21.03.2024 r. Awantura o Basię, Szaleństwa Panny Ewy, Bezgrzeszne lata
Więcej informacji o serii słuchowisk na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego
(info Empik)

Dodaj komentarz