Różne Rynek wydawniczy

PocketBook uhonorowany Certyfikatem Zamku Królewskiego na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu przyznał marce PocketBook Certyfikat „Kulturalny biznes”. Jest to wyraz uznania za dziesięcioletnią współpracę i wsparcie w zakresie promocji i działań edukacyjnych Zamku.


Współpraca firmy PocketBook i Zamku Królewskiego na Wawelu rozpoczęła się 10 lat temu i obejmuje zaangażowanie producenta czytników w konkursy edukacyjne organizowane przez Zamek.

Wieloletnia tradycja naszego wsparcia w promocję inicjatyw Zamku Królewskiego na Wawelu jest dla nas ogromnym wyróżnieniem – deklaruje Maksym Zhelezniak, odpowiedzialny za rozwój działalności firmy PocketBook w Polsce oraz całej Europie Środkowej i Wschodniej. Przyznany naszej marce Certyfikat ma tym większe znaczenie, że odbieramy go właśnie w dziesiątą rocznicę współpracy. Dziękujemy Dyrektorowi Zamku Królewskiego na Wawelu za to odznaczenie.

Radość młodych zwycięzców konkursów edukacyjnych Zamku Królewskiego na Wawelu potęgowana przez wsparcie firmy PocketBook jest dla nas niezwykle ważna, dlatego Komisja Kulturalnego Biznesu z ogromną przyjemnością przyznała wspomniany Certyfikat. Z jednej strony to nasze podziękowanie, a z drugiej prestiżowe wyróżnienie firmy, która realnie wspiera działalność kulturalną Wawelu – mówi Beata Hodorowicz, kierowniczka Działu Mecenatu i Współpracy Partnerskiej oraz autorka programu Kulturalny Biznes.


Kulturalny Biznes to nieformalne zrzeszenie podmiotów gospodarczych, a jednocześnie wyróżnione Gremium Biznesowe, które spełnia określone kryteria i wspiera działalność kulturalną Zamku Królewskiego na Wawelu. Powołana do życia w tym roku inicjatywa jest nowoczesną odsłoną zacnej tradycji wspierania Zamku – od „składki centowej na odnowę Wawelu” zainicjowanej przez Aleksandrę z Borkowskich Ulanowską w XIX wieku, przez słynne cegiełki zdobiące renesansowe mury przed bramą herbową, aż po obecny program Kulturalny Biznes – projekt na miarę XXI wieku.


O firmie PocketBook:
PocketBook jest jednym z największych światowych producentów wysokiej jakości czytników książek elektronicznych z ekranami wykonanymi w technologii E Ink (zwaną też papierem elektronicznym).
Firma powstała w 2007 roku i ma swoją siedzibę w Lugano w Szwajcarii. Do chwili obecnej sprzedano w 40 krajach ponad 6 milionów produktów PocketBook. Dzięki połączeniu sprzętu, unikalnego oprogramowania oraz ergonomicznego wzornictwa czytniki e-booków PocketBook pozycjonują się w segmencie „premium” tego rynku.
(źródło: PacketBook)

Dodaj komentarz