Kadry Organizacje branżowe

Robert Piaskowski Dyrektorem Narodowego Centrum Kultury

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomieja Sienkiewicza z dniem 4 marca br. na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Kultury (NCK) powołany został menedżer i animator kultury, Robert Piaskowski. Jednym z jego priorytetowych celów jako szefa instytucji będzie, m.in. przygotowanie NCK do aktywnego udziału w polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2025 r. Robert Piaskowski będzie odpowiadał w szczególności za koordynację krajowych wydarzeń kulturalnych, towarzyszących prezydencji. Będzie także rozwijał zadania własne NCK we współpracy z narodowymi oraz lokalnymi instytucjami kultury, wzmacniając rolę i markę NCK oraz wspierając lokalne podmioty, animatorów i twórców.

Podczas uroczystości powołania nowego dyrektora minister Bartłomiej Sienkiewicz uhonorował Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” prof. Rafała Wiśniewskiego. Dotychczasowy dyrektor Narodowego Centrum Kultury obejmie funkcję zastępcy dyrektora i będzie odpowiadał za projekty badawcze, wydawnicze i działalność operacyjną instytucji.

Robert Piaskowski to polonista i socjolog, menedżer, animator kultury oraz wykładowca akademicki. Doświadczenie zdobywał pracując w sektorze pozarządowym, jako współtwórca i aktywny członek licznych stowarzyszeń artystycznych. Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim, Universite d’Aix Marseille oraz w Collegium Civitas. Pracował w Instytucie Sztuki w Krakowie (2004-2005), przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora programowego Krakowskiego Biura Festiwalowego (2007-19). Od 2019 r. pełnił funkcję pełnomocnika prezydenta Krakowa ds. kultury, a także dyrektora ds. rozwoju i kreatywności w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Krakowa.

Więcej informacji

(info NCK, fot. MKiDN / Danuta Motloch)

Dodaj komentarz