Konkursy Najlepsze książki/plebiscyty

Piąta edycja nagrody Książka Reporterska Roku

Ruszył nabór zgłoszeń do nagrody dla najlepszej polskiej Książki Reporterskiej Roku. Organizatorem konkursu jest Fundacja Grand Press.

Nagrodę przyznaje grupa znawców literatury i reportażu, za publikację o wysokich walorach merytorycznych, warsztatowych oraz językowych, ujawniającą wrażliwość etyczną i społeczną autora/ki przy zachowaniu zasad warsztatu dziennikarskiego, cechującą się pogłębioną analizą rzeczywistości, wykorzystującą wiedzę, dociekliwość i rzetelność autora/ki.

Do konkursu można zgłaszać książki reporterskie żyjących autorów polskich, wydane w okresie od 1 sierpnia 2023 roku do 31 lipca 2024 roku, będące pierwodrukami. Nie będą oceniane antologie, reportaże literackie, czyli zawierające jakiekolwiek elementy fikcji, biografie niereporterskie, choćby napisane przez dziennikarzy/reporterów, dziennikarskie książki gatunkowe (eseje, dzienniki, autobiografie, książki publicystyczne itp.).

Książki na konkurs mogą nadsyłać ich autorzy oraz wydawnictwa pod adresem: Fundacja Grand Press, ul. Świętokrzyska 30 lok. 150, 00-116 Warszawa, z dopiskiem Książka Reporterska Roku, po uprzednim wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie http://www.grandpress.pl.

Laureatami poprzednich edycji konkursu są: Olga Gitkiewicz za książkę pt. Nie zdążę (Dowody na Istnienie), Katarzyna Wężyk za reportaż Aborcja jest (Wyd. Agora), Ilona Wiśniewska za Migot. Z krańca Grenlandii (Czarne), Bartek Sabela za Wędrówkę tusz (Czarne).

Więcej informacji na stronie organizatora.

Dodaj komentarz