Poligrafia Ranking drukarń

Ranking Polskich Drukarń Dziełowych 2023/2024 – WYDAWCY WYBIERAJĄ DRUKARNIE

Szanowni Państwo, spływają już ankiet do tegorocznego Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych – cz. 1 „Wydawcy wybierają drukarnie”- dziękujemy. To już dwudziesty trzeci Państwa wybór najlepszych polskich zakładów poligraficznych. Zaznaczmy, że podobnie jak w roku ubiegłym nie dzielimy drukarni na offsetowe i cyfrowe.


Przypominamy, że ranking przebiega w dwu etapach:

1. „WYDAWCY WYBIERAJĄ DRUKARNIE”  – RANKING DRUKARŃ DZIEŁOWYCH
2. DRUKARNIA DZIEŁOWA ROKU

W pierwszej części to wydawcy oceniają współpracujące z nimi drukarnie. Brane są pod uwagę trzy kategorie: jakość produkcji, terminowość wykonywania zleceń oraz komunikatywność, czyli przepływ informacji między wydawcą a drukarnią. Oceny dokonywane są w skali 1-6 – drukarnia, która uzyska największą ocenę średnią – wygrywa.

Wyniki pierwszej części rankingu ogłosimy na naszej stronie wydawca.com.pl oraz w magazynie ,,Wydawca”. Honorowe dyplomy wręczymy 23 maja podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Poniżej zamieszczamy ankietę, o której wypełnienie i odesłanie jej na nasz adres Państwa prosimy. Ankiety przyjmujemy do 18 kwietnia.

Obok zamieszczamy wykaz drukarń, na bieżąco wskazując liczbę wydawnictw głosujących na poszczególne zakłady, oraz wykaz wydawnictw i instytucji, które nadesłały już ankiety.W ZAŁĄCZENIU ANKIETA. WYDAWNICTWA PROSIMY O JEJ WYPEŁNIENIE I ODESŁANIE NA NASZ ADRES E-MAIL (wydawca@go2.pl).Jak zawsze współorganizatorami rankingu są Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz Sekcja Poligrafów SIMP.

Patronat medialny: “Poligrafika”, “Wydawca”, “Świat Druku”.

Z poważaniem
Andrzej Palacz
red. naczelny
magazynu “Wydawca”
i portalu www.wydawca.com.pl