Biblioteki Różne

Czytaj i wejdź do gry! Sportowcy w bibliotekach

Narodowe centrum Kultury zaprasza na cykl wyjątkowych spotkań bibliotecznych, których tematyka dzięki obecności utalentowanych i rozpoznawalnych sportowców wyjdzie poza ramy typowej rozmowy o książkach i czytaniu.

Już 17 kwietnia odbędzie się spotkanie w Mediatece MeMo – filii Biblioteki Publicznej w Łodzi. Gościem specjalnym będzie siatkarka lokalnego klubu siatkarskiego ŁKS Łódź i reprezentantka kraju, grająca na pozycji środkowej – Aleksandra Gryka.
Z siatkówką MeMo zawsze było blisko, bowiem Mediateka gościła zawodniczki ŁKS-u na oficjalnej prezentacji przed rozpoczęciem sezonu sportowego.

Mediateka MeMo
Filia Biblioteki Publicznej w Łodzi (godz. 18:00)
ul. Moniuszki 5
Łódź


Organizatorem spotkań jest Narodowe Centrum Kultury, które oprócz znanych atletów do współpracy zaprosiło również biblioteki publiczne. Wynikiem połączonych sił będą ciekawe i inspirujące spotkania czytelników ze sportowcami. Gospodarzami tych wydarzeń będą biblioteki, które jako centra kulturowe łączą lokalną społeczność, stanowią miejsca integracji oraz są zawsze czujne na potrzeby ich użytkowników. Na spotkaniach będzie można wysłuchać rozmów ze sportowcami, ale również zadać własne pytania, wziąć udział w czytelniczo-sportowych quizach z nagrodami, a także założyć własną kartę biblioteczną.
(info NCK)

Dodaj komentarz