Targi za granicą Targi, festiwale

Rozpoczęły się 61. Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii

8 kwietnia rozpoczęła się 61. edycja Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii. W tym roku wśród wystawców znalazło się 38 wydawnictw z Polski, które prezentują się na polskim stoisku, organizowanym przez Instytut Książki.

Stosiko IK ma 160 m2, podobnie jak w zeszłym roku. Wśród gości tegorocznej edycji znaleźli się tacy autorzy jak m.in. Tina Oziewicz, Aleksandra Zając, Piotr Karski, Marek Kamiński.

Podczas 61. Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii uhonorowany zostanie Piotr Karski za książkę „Złapię cię! Tutu i pojazdy”, która otrzymała jedno z trzech wyróżnień („Special Mention”) przyznanych w kategorii książek dla najmłodszych dzieci („Toddlers”) w ramach prestiżowej Bologna Ragazzi Award.

Już po raz pięćdziesiąty ósmy odbywa się w Bolonii także doroczna wystawa prac ilustratorów książek dla dzieci z całego świata. W tym roku można na niej obejrzeć prace Anety Łukiańskiej. Międzynarodowe jury Illustrators Exhibition 2024 spośród 3520 zgłoszeń wybrało 79 ilustratorek i ilustratorów.

W Bolonii można także zobaczyć prace Aleksandry Artymowskiej, finalistki zeszłorocznej edycji konkursu Silent Book Contest.

W ramach wystawy The BRAW Amazing Bookshelf zaprezentowanych zostanie sto najpiękniejszych książek wydanych w ubiegłym roku, w tym pięć poniższych pozycji polskich autorek i autorów:

  • ,,Butelka”; tekst Artur Gębka, ilustracje Agata Dudek (Wydawnictwo Widnokrąg)
  • ,,Pa, pa baloniku!”; tekst Agata Loth-Ignaciuk, ilustracje Małgorzata Nowak (Wydawnictwo Druganoga)
  • „Malote” Marianny Oklejak (Wydawnictwo bookolia z Hiszpanii)
  • ,,Jedzcie dzieci, czyli przecinek i spółka”; tekst Elżbieta Pałasz, ilustracje Dominika Czerniak-Chojnacka (Wydawnictwo Dwie Siostry)
  • ,,Ziemianie”; tekst Ewa Solarz, ilustracje Robert Czajka (Wydawnictwo Druganoga)
  • Targi, w których weźmie udział około 1500 wystawców, potrwają do czwartku 11 kwietnia.

Więcej informacji znaleźć można na stronie imprezy.

(źródło: Instytut Książki; fot. biuro prasowe targów)

Dodaj komentarz